۱:۵۹ چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰
rightman.ir
گرنت های تحصیلی داخل و خارج از کشور
خانه » گوناگون » وام خدمات به شرکت های دانش‌ بنیان مستقر

Rightman.ir

وام خدمات به شرکت های دانش‌ بنیان مستقر

وام خدمات به شرکت های دانش‌ بنیان مستقر

رئیس مرکز رشد فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز از رایزنی‌ برای افزایش سقف حمایت‌ها و اعطای یک وام به نام “وام خدمات” به شرکت‌های دانش‌ بنیان خبر داد و گفت: مبلغ این وام می‌تواند نسبت به حجم تجهیزاتی که شرکت‌ها نیاز دارند، متفاوت باشد.

دکتر سید یحیی میرزایی اظهار کرد: حمایت از محققان، فارغ‌التحصیلان، اعضای هیأت‌ علمی، دانشجویان و سایر مؤسسات آموزش عالی به‌خصوص شرکت‌های تازه تأسیس از جمله اهداف و برنامه‌های مرکز رشد است.

وی تصریح کرد: هدف کلی حمایت از ایده‌هایی است که پتانسیل تجاری‌سازی را دارند البته بحث مسائل اقتصادی در تولید و فروش این محصولات نیز مطرح است. ایده‌ها توسط افراد به مجموعه معرفی می‌شوند و پس از ارزیابی فنی – اقتصادی، اگر پاسخ مثبت دریافت کنند وارد دوره آزمایشی ۶ ماهه پیش‌رشد می‌شوند.

رئیس مرکز رشد فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز ادامه داد: پس از آن اگر شرکت معیارهای لازم را کسب کند، وارد دوره سه ساله رشد خواهد شد که هدف از این دوره سه ساله کاهش ریسک شرکت‌های تازه تأسیس است زیرا بخش عمده‌ای از این شرکت‌ها به دلیل عدم آشنایی با بازار، نداشتن سرمایه اولیه و شناخته نبودن عموماً زمانی که وارد بازار تجاری کشور یا استان می‌شوند، شکست می‌خورند.

میرزایی خاطرنشان کرد: مرکز رشد حمایت‌های مختلفی را از این شرکت‌ها انجام می‌دهد شرکت‌ها از فضای دفتری که مرکز رشد در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد و از برند مرکز رشد استفاده می‌کنند و یک اعتبار اولیه در بازار کسب می‌کنند. با این اقدامات، ‌ریسک‌های اولیه این شرکت‌های تازه تأسیس کاهش پیدا می‌کند تا بتوانند سرپا بمانند و به فعالیت خود ادامه دهند.

وی افزود: هم‌اکنون در مجموع ۴۳ شرکت در مرکز رشد فناوری دانشگاه در حوزه‌های مختلف مکانیک، الکترونیک، کشاورزی، مهندسی پزشکی، محیط‌زیست و … مستقر هستند که حدود یک سوم از این شرکت‌ها مجوز دانش‌بنیانی خود را از معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری اخذ کرده‌اند.

رئیس مرکز رشد فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز در خصوص سیاست‌های این مرکز در سال جاری، تصریح کرد: امسال تلاش می‌کنیم که تعداد بیشتری از شرکت‌های مستقر در مرکز را به سمت اخذ مجوز دانش‌بنیانی هدایت کنیم تا این شرکت‌ها بتوانند از حمایت‌ها و خدمات مناسب صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری که منوط به داشتن مجوز دانش‌بنیان است، برخوردار شوند.

میرزایی درباره دیگر برنامه‌های این مرکز، گفت: برگزاری تور بازدید افراد از مرکز در اواخر آبان‌ یا اوایل آذر ماه، عرضه محصولات و خدمات شرکت‌ها در نمایشگاه هفته پژوهش به‌منظور معرفی بیشتر شرکت‌ها و مجموعه و برگزاری برخی دوره‌های آموزشی مورد نیاز از برنامه‌های پیش رو است؛ همچنین کلاس‌های کارآفرینی دانشگاه در مرکز رشد برگزار خواهد شد تا تنها به‌صورت تئوری درباره کارآفرینی بحث نشود و دانشجو بتواند با حضور در محل و از نزدیک با مباحث کارآفرینی آشنا شود.

وی افزود:تاکنون یک وام با مبلغ حدود ۳۰ میلیون تومان به‌منظور توسعه فناوری به شرکت‌های مستقر در مرکز اعطا می‌شد اما اکنون در حال رایزنی‌هایی برای افزایش سقف این حمایت‌ها و اعطای وام دیگری به نام وام خدمات به شرکت‌ها هستیم؛ مبلغ این وام می‌تواند نسبت به حجم تجهیزاتی که شرکت‌ها نیاز دارند متفاوت باشد.

لینک خبر

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط :

استارت آپ دستگاه اکسیژن ساز خانگی شرکت دانش بنیان در برنامه دات آی آر قسمت دوم

استارت آپ سیرو شرکت دانش بنیان در برنامه دات آی آر قسمت اول

ثبت شرکت دانش بنیان

دانش بنیان

انواع شرکت های دانش بنیان

بورس شرکت های دانش بنیان

ثبت پتنت شرکت های دانش بنیان پرداخت ۹۰ درصد هزینه

بورس شرکت های دانش بنیان تابلو اختصاصی در بازار بورس

اظهارنامه مالیاتی شرکت های دانش بنیان

شرکت های دانش بنیان تسهیلات گمرک

معافیت ضریب حق بیمه قرارداد های شرکت های دانش بنیان حمایت سازمان تامین اجتماعی

تسهیلات نظام وظیفه فعالان شرکت های دانش بنیان

تسهیلات نظام وظیفه

آیین نامه تاسیس شرکت دانش بنیان ابلاغ شد

شرکت های دانش بنیان امکان فعالیت در اماکن مسکونی

معافیت مالیاتی شرکت های دانش بنیان

تسهیلات گمرکی شرکت های دانش بنیان

قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان

بورس شرکت های دانش بنیان

فن بازار محصولات دانش بنیان حوزه سلامت

حمایت تسهیلات شرکت دانش بنیان

محصولات دانش بنیان کریدور خدمات صادرات محصولات دانش بنیان

تسهیلات طرح‌ شرکت های دانش بنیان فناور برای انتقال فناوری‌ از خارج از کشور

محدودیت فاصله از شهرهای بزرگ برای شرکت های دانش بنیان وجود ندارد

لینک های ویژه مرتبط با دانش بنیان

فرصت یکبار دری را می کوبد! برای از دست ندادن اخبار مشابه، مشترک شوید


Rightman.ir