۹:۳۷ سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
rightman.ir
گرنت های تحصیلی داخل و خارج از کشور
خانه » گوناگون » دکتر عبدالعلی علیزاده عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس / دانشمند یک درصد ISI رشته شیمی

Rightman.ir

دکتر عبدالعلی علیزاده عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس / دانشمند یک درصد ISI رشته شیمی

دکتر عبدالعلی علیزاده عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس / دانشمند یک درصد ISI رشته شیمی

دکتر عبدالعلی علیزاده عضو هیات علمی بخش شیمی دانشگاه تربیت مدرس به عنوان دانشمند یک درصد ISI رشته شیمی در ابعاد بین المللی معرفی شد.

” سنتز ترکیبات آلی هتروسیکل به روش واکنش های چند جزئی در شرایط تک ظرفی ” از زمینه های تحقیقاتی مورد علاقه دکتر علیزاده است. سنتز و شناسایی ساختار پروپلان های هتروسیکل از شاخص ترین فعالیت های تحقیقاتی وی می باشد که در جهان تعداد مقالات منتشر شده در این زمینه بسیار محدود و انگشت شمار است. نتیجه این تحقیقات در هشتمین سمینار بین المللی هتروسیکل در کشور گرجستان به زبان انگلیسی از سوی دکتر علیزاده ارائه شده و توجه بسیاری از محققان بین المللی را به خود جلب نموده است.

دکتر علیزاده با اشاره انتخاب خود به عنوان دانشمند یک درصد ISI در رشته شیمی اظهار داشت: یک درصد به معنای این است که تعداد ارجاعات مقاله های فرد در یک بازه زمانی ده ساله فعالیت علمی، در بین کل محققان مرتب شده در دامنه یک صدم قرار گیرد و این موفقیت رصد شده و بر این اساس یک فرد به عنوان دانشمند برتر معرفی می شود. 

توجه به ابزار و تجهیزات آزمایشگاه ها عامل مهم پیشرفت دانشگاه خواهد بود 

وی خاطر نشان کرد: تحقیق ابزار می خواهد و آزمایشگاه های ما نیاز به تجهیزات بهتری دارد و برخی از دستگاه های گران قیمت چند سال است که از کار افتاده و تمام گرنت اساتید صرف استفاده و بهره گیری از این تجهیزات در خارج از دانشگاه می شود.

وی گفت: پژوهش دو بال دارد که یک بال آن آموزش و بال دیگر آن تجهیزات است و ما برای موفقیت در رقابت جهانی باید تجهیزات مناسب در اختیار داشته باشیم.

وی تاکید کرد: دستگاه NMR 500 MHz که برای شناسایی ساختار مولکول ها از آن استفاده می شود بسیار برای تحقیقات گروه ما حائز اهمیت است که متاسفانه این دستگاه طی سه سال گذشته دچار نقص شده و قابل استفاده نیست.

وی با اشاره به قول مسئولان دانشگاه برای تشویق بیشتر بخش شیمی تصریح کرد: با توجه به موفقیت های بخش شیمی دانشگاه در عرصه های مختلف بین المللی و ملی قول پرداخت گرانت ویژه ای به اعضای هیات علمی بخش شیمی داده شد که متاسفانه تاکنون محقق نشده است.

دکتر علیزاده با اشاره به عدم ارتباط صحیح میان دانشگاه و صنعت یادآور شد: به علت ماهیت تحقیقات ما، کاربرد آنها در جامعه زمان بر است و با ایجاد ارتباط میان ما، داروسازان و بیوشیمیست ها می توانیم بهره برداری لازم را از تحقیقات خود داشته باشیم.

وی در پایان این گفتگو تصریح کرد: اگر بخش شیمی تاکنون وظایف را خود را به خوبی انجام داده و موفقیت هایی را حاصل نموده است به دلیل تلاش شبانه روزی اعضای این گروه می باشد و اگر به آن توجه لازم صورت نگیرد، قطعا” این روند صعودی با شیب منفی همراه خواهد بود و ما و دانشگاه در این زمینه مهم عقب نشینی خواهیم داشت.

دکتر عبدالعلی علیزاده متولد ۱۳۴۵ شهرستان مرند بوده و دارای مدرک کارشناسی شیمی از دانشگاه ارومیه و کارشناسی ارشد و دکتری شیمی آلی از دانشگاه تربیت مدرس می باشد. وی به عنوان دانشجوی ممتاز و دانشجوی نمونه کشوری به ترتیب از مقطع کارشناسی ارشد و دکتری فارغ التحصیل و با ۲۳ مقاله از رساله دکتری خود دفاع کرد.

عضو هیات علمی دانشگاه از سال ۱۳۸۲ به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه تربیت مدرس مشغول بکار شد و هم اکنون با رتبه دانشیاری مشغول به فعالیت است. دکتر علیزاده تاکنون بیش از ۱۵۰ مقاله بین المللی و ISI به چاپ رسانده و راهنمایی پایان نامه و رساله بیش از ۲۰ دانشجوی کارشناسی ارشد و ۵ دانشجوی دکتری را بر عهده داشته است.

لینک خبر

منبع: دانشگاه تربیت مدرس

اخبار مرتبط : 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان تلاشگر عرصه سلامت

دکتر سودابه داوران برنده جایزه یونسکو

 

فرصت یکبار دری را می کوبد! برای از دست ندادن اخبار مشابه، مشترک شوید


Rightman.ir