۸:۵۴ سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
rightman.ir
گرنت های تحصیلی داخل و خارج از کشور
خانه » گوناگون » دکتر سودابه داوران برنده جایزه یونسکو

Rightman.ir

دکتر سودابه داوران برنده جایزه یونسکو

دکتر سودابه داوران برنده جایزه یونسکو

دکتر سودابه داوران ، جایزه ویژه علمی سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد « یونسکو » با نام « کمک به توسعه نانو فناوری » را دریافت کرد.

چهارمین دور جایزه کمک به توسعه نانو فناوری را یونسکو امسال به محققانی از ایران، کنیا، آفریقای جنوبی و به یک محقق آمریکایی چینی الاصل اهدا کرد.

دکتر سودابه داوران عضو هیات علمی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و مدیر گروه نانو فناوری پزشکی دانشکده علوم نوین پزشکی است که پیش از این در بخش تحقیق و پژوهش نانوفناروی پزشکی در ایران و عرصه های علمی جهانی جوایز مختلفی را دریافت کرده است.

این پژوهشگر ایرانی از قاره پهناور آسیا تنها نماینده ای بود که موفق شد این جایزه را از یونسکو دریافت کند. وی تا کنون پانزده ثبت اختراع در سیستم های دارو رسانی نوین دارد.

هیات داوران یونسکو پس از چندین ماه مطالعه روی آثار، اختراعات و مقالات علمی محققان و پژوهشگران در سراسر جهان توانستند این چهار نفر را انتخاب و از آنان قدردانی کنند.

دکتر محمد حسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، کسب جایزه ویژه علمی سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد« یونسکو » با نام « کمک به توسعه نانو فناوری » توسط سرکار خانم دکتر سودابه داوران را به شرح زیر، تبریک گفت:

دانشمند فرهیخته سرکار خانم پروفسور داوران، استاد رشته شیمی دارویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز

سلام علیکم

احتراماً کسب مدال یونسکو بخاطر فعالیت های ارزشمند در توسعه علوم و فن آوری نانو همزمان با ایام ولادت حضرت فاطمه زهراء (س) و روز زن و آغاز سال نو موجی از غرور و شادی را در بین دانشجویان، اساتید و همکاران شما در دانشگاه ایجاد نمود. صمیمانه این موفقیت بزرگ را به سرکار علیه و خانواده بزرگوارتان و قاطبه دانشگاهیان، مخصوصاً اساتید بزرگوار و دانشجویان عزیز دانشگاه علوم پزشکی تبریز تبریک عرض می نمایم. پر واضح است احراز چنین رتبه ای در کنار افتخارات بزرگ دیگری که در سایه مجاهدت علمی خالصانه خود در کارنامه دانشگاه علوم پزشکی تبریز ثبت کرده اید، نشان ارزشمندی از توانمندی های بانوان مسلمان و متعهد ایرانی و سخت کوشان خطه دانشمند پرور تبریز می باشد. حال با سربلندی، این موفقیت بزرگ عضو پرتلاش از دانشگاه با سابقه علوم پزشکی تبریز را جشن گرفته و با استعانت از درگاه حضرت حق و تکیه بر توانمندیهای بالقوه و بالفعل موجود مجدداً پیمان می بندیم که تمام تلاش خود را در جهت اعتلای دانشگاه بکار گیریم.

لینک خبر

منبع: وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی

 

فرصت یکبار دری را می کوبد! برای از دست ندادن اخبار مشابه، مشترک شوید


Rightman.ir