۱۹:۴۶ جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱
rightman.ir
گرنت های تحصیلی داخل و خارج از کشور
خانه » scholarship » بورسیه تحصیلی بورس دانشگاه یاسوج دکتری ارشد

Rightman.ir

بورسیه تحصیلی بورس دانشگاه یاسوج دکتری ارشد

بورسیه تحصیلی بورس دانشگاه یاسوج دکتری ارشد

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یاسوج از اعطای بورس تحصیلی به پذیرفته شدگان ممتاز در این دانشگاه خبر داد.

دکتر عباس نیک نژاد در گفت و گو با خبرنگاران گفت: این بورس تحصیلی با هدف جذب دانشجویان ممتاز در دانشگاه یاسوج  اجرا می ­شود و به افرادی که رتبه های برتر کنکور سراسری در گروه های آموزشی « ریاضی » و « علوم انسانی » را کسب کنند، تعلق می‌گیرد.

وی ادامه داد: این بورسیه ، به افرادی اعطا می­ شود که در گروه آموزشی «علوم انسانی»، رتبه های پایین تر از ۱۰۰۰ ، ۷۵۰ یا ۵۰۰ را به ترتیب در مناطق یک، دو و سه و در گروه آموزشی «ریاضی»، رتبه های پایین تر از ۲۰۰۰ ، ۱۵۰۰ و ۱۰۰۰ مناطق سه گانه را در کنکور سراسری کسب نمایند و در دانشگاه یاسوج پذیرفته شوند.

وی تصریح کرد: دانشجویان رتبه اول دوره کارشناسی دانشگاههای دولتی جامع یا صنعتی (مستقر در مرکز استان­ها) و نیز افرادی که رتبه های ۱ تا ۱۰ هر رشته را در آزمون کارشناسی ارشد سازمان سنجش (بدون سهمیه) کسب کنند، در مقطع کارشناسی ارشد از بورس تحصیلی برخوردار می شوند.

دکتر نیک نژاد ابراز داشت: همچنین، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی جامع یا صنعتی (مستقر در مرکز استان ­ها) که رتبه اول را کسب کرده و دارای دو مقاله علمی و پژوهشی معتبر باشند، در مقطع دکتری از مزایای این بورس‌ تحصیلی بهره مند می شوند.

معاون آموزشی دانشگاه یاسوج برگزیدگان المپیادهای دانش آموزی و دانشجویی، برگزیدگان جشنواره های علمی و همچنین برگزیدگان مسابقات قرآنی را از دیگر افرادی عنوان کرد که می توانند از این بورس‌ تحصیلی استفاده نمایند.

دکتر نیک نژاد به استفاده این افراد از مزایای دانشجویان استعداد درخشان دانشگاه اشاره کرد و بیان داشت: در قالب این بورسیه و در هر نیم‌سال تحصیلی به دانشجویان مقطع کارشناسی ۱۰ میلیون ، کارشناسی ارشد ۱۴ میلیون و دکتری ۲۰ میلیون ریال هزینه تحصیلی پرداخت می شود.

وی اذعان داشت: تداوم اعطای این بورس منوط به عملکرد مناسب آموزشی دانشجو در طول مدت تحصیل است.

برای کسب اطلاع بیشتر به وبگاه دانشگاه یاسوج به آدرس www.yu.ac.ir ، بخش «معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی / دفتر استعدادهای درخشان / قوانین و آیین نامه ها»  مراجعه نمایید.

لینک خبر

منبع: دانشگاه یاسوج

اخبار مرتبط : 

بورسیه تحصیلی دکتری بورس دانشگاه کالج لندن

بورسیه تحصیلی دکتری ارشد کارشناسی انگلیس بورس دانشگاه منچستر متروپولیتان

پسا دکتری دانشگاه حکیم سبزواری

بورسیه دکتری دانشگاه خاتم سال تحصیلی ۹۶-۹۵

موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور فهرست فروردین ۹۵

پسا دکتری دانشگاه علوم پزشکی شیراز

پسا دکتری پژوهشگاه دانش های بنیادی IPM / در زمینه نجوم و کیهان شناسی

پروژه های تحقیقاتی مگاساینس پسا دکتری

بورسیه

پسا دکتری

دکتری

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این رابطه به منوی لینک های ویژه ، پست اپلای ، ادامه تحصیل خارج از کشور – رزومه – بورس – توصیه نامه – نحوه گرفتن پذیرش و موارد مهم دیگر که پیوسته به روز رسانی می شود مراجعه کنید و یا در خبرنامه ایمیلی رایتمن ثبت نام کنید تا اخبار جدید استعلام شده در این رابطه برای شما ارسال شود.

فرصت یکبار دری را می کوبد! برای از دست ندادن اخبار مشابه، مشترک شوید


Rightman.ir