۱۹:۴۰ جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱
rightman.ir
گرنت های تحصیلی داخل و خارج از کشور
خانه » گوناگون » ارسال اخطاریه کتبی برای مشمولان غایب

Rightman.ir

ارسال اخطاریه کتبی برای مشمولان غایب

ارسال اخطاریه کتبی برای مشمولان غایب

سردار کریمی از ارسال اخطاریه کتبی به منازل مشمولان غایب از اول آبان ماه خبرداد و گفت: پس از ارسال پیامک برای تمامی مشمولان غایب، از اول آبان ماه به صورت مرحله ای اخطاریه کتبی به منازل آنان ارسال می شود.

وی خاطر نشان کرد:در این اخطاریه به مشمول تذکر داده شده که هرچه سریعتر می بایستی از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) (لینک) وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف نماید.

سردار کریمی درخصوص تبعات عدم توجه به اخطاریه های ارسالی گفت : برابر ماده ۵۸ قانون ،تعقیب، شناسایی و تعیین تکلیف وضعیت مشمولان غایب ،در دستور کار سازمان وظیفه عمومی است ولی ما قبل از اجرای این ماده قانون ، سعی نمودیم با شناسایی مشمولان غایب و ارسال پیامک، برخورد تعاملی با آنان داشته باشیم.

این مقام مسئول افزود:در مرحله بعدی محرومیت ها و محدودیت های اجتماعی که در ماده ۱۰ قانون پیش بینی شده را بطور جدی تر اجرا خواهیم کرد ، در این خصوص با بانک مرکزی تعاملاتی صورت گرفته که مشمولان غایب از دریافت تسهیلات و خدمات بانکی محروم شوند ، همچنین در آینده نزدیک محرومیت هایی از قبیل خدمات بیمه ای و …که در قانون پیش بینی شده را خواهیم داشت.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه ماده ۵۸ قانون لازم الاجراست افزود: مشمولان غایب دارای بیش از ۸ سال غیبت ، تا پایان امسال فرصت دارند تا با ثبت نام در طرح جریمه مشمولان غایب ، وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف نمایند.

وی گفت : تعدادی از افراد به علت عدم تعویض کارت قدیمی معافیت یا پایان خدمت با کارت هوشمند، اطلاعاتشان در سامانه وظیفه عمومی ناقص بوده که با ارسال پیامک،وضعیت خدمتی حدود صد هزار نفر از آنان مشخص شد.

وی در ادامه افزود: همچنین تعدادی از مشمولان غایب معلولین بودند که بعلت عدم آگاهی، معافیت پزشکی نداشته اند که با ارسال پیامک از سوی این سازمان، تعداد قابل توجهی با نامه بهزیستی برای معافیت پزشکی اقدام و وضعیت خدمتی خود را مشخص نموده اند.

سردار کریمی بیان داشت : انشاءا… در سال ۹۵ با اقدامات صورت گرفته ، آمار مشمولان غایب کاهش چشم گیری داشته که این دسته از افراد بایستی هرچه سریعتر وضعیت خدمتی خود را مشخص نمایند.

لینک خبر

منبع: سازمان وظیفه عمومی ناجا

اخبار مرتبط : 

دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰)

معافیت کفالت شرایط برخورداری مشمولان غایب

فرصت سازمان وظیفه عمومی به مشمولان غایبی که تعیین تکلیف خدمتی نشده اند

جریمه مشمولان غایب

طرح جریمه مشمولان غایب جزئیات شیوه اقساط و وام

سازمان وظیفه عمومی

امریه سربازی

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با تسهیلات نظام وظیفه ، به پست بنیاد ملی نخبگان آیین نامه ها و لینک های مهم در منوی لینک های ویژه که پیوسته به روز رسانی می شود مراجعه کنید و یا در خبرنامه ایمیلی رایتمن ثبت نام کنید تا اخبار جدید استعلام شده در این رابطه برای شما ارسال شود.

 

فرصت یکبار دری را می کوبد! برای از دست ندادن اخبار مشابه، مشترک شوید


Rightman.ir