۲۱:۲۸ جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱
rightman.ir
گرنت های تحصیلی داخل و خارج از کشور
خانه » گوناگون » فرصت سازمان وظیفه عمومی به مشمولان غایبی که تعیین تکلیف خدمتی نشده اند

Rightman.ir

فرصت سازمان وظیفه عمومی به مشمولان غایبی که تعیین تکلیف خدمتی نشده اند

فرصت سازمان وظیفه عمومی به مشمولان غایبی که تعیین تکلیف خدمتی نشده اند

سردار “سید حمید صدرالسادات” گفت : افراد بسیار زیادی پیامک هایی مبنی بر تعیین تکلیف وضعیت خدمتی شان از سوی سازمان وظیفه عمومی دریافت کرده اند که این افراد می بایست به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی ( پلیس +۱۰) مراجعه و وضعیت خدمت خود را مشخص کنند.

وی با بیان اینکه ثبت درخواست ها در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی همچنان ادامه دارد گفت: متقاضیان می توانند با مراجعه به این دفاتر برای ثبت درخواست معافیت از خدمت ، طرح جریمه مشمولان غایب یا اعزام به سربازی اقدام کنند.

سردار صدرالسادات اظهار داشت: متقاضیان طرح جریمه مشمولان غایب نیز با توجه به فرصتی که برای تعیین تکلیف مشمولان غایب و تمدید آن تا ۲۰ شهریور ماه ، نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمودند.

وی افزود: با توجه به اینکه گروهی از مشمولان غایب درخواست، ثبت نام در طرح جریمه مشمولان غایب را دارند ، اوایل مهر مرحله بعدی زمان ثبت نام جریمه مشمولان غایب اعلام می شود ، ولی کسانی که پیامک تعیین تکلیف ارسال شده است می بایست به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) (لینک) مراجعه کرده و وضعیت خدمت خود را مشخص کنند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه قانون محدودیت هایی را برای مشمولان غایب در نظر گرفته است ؛گفت : تاکنون امکان نظارت به اعمال این محدودیت ها به صورت جدی وجود نداشته است اما با اقدامات صورت گرفته از این پس مشمولان غایب برای انجام برخی امور خود با محدودیت مواجه شده و به مرور زمان نیز این محدودیت ها مطابق قانون افزایش می یابد.

صدرالسادات افزود: منع استخدام دولتی و خصوصی، اخذ گذرنامه، ارائه خدمات بانکی و.. از مواردی است که مشمولان غایب با محدودیت مواجه می شوند و حتی ممکن است گذر زندگی را بر آنها سخت کند.

این مقام ارشد تاکید کرد: هماهنگی های لازم با بانک مرکزی ، وزارت کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی به عمل آمده تا در آینده نزدیک ارائه خدماتی همچون تسهیلات بانکی، دریافت مستمری و بیمه بیکاری برای مشمولان غایب متوقف شود.

وی خاطرنشان کرد: افرادی نیز خدمت دوره ضرورت خود را گذرانده اند ولی نسبت به تعویض کارت قدیمی خود به هوشمند اقدام نکرده اند . که برای این دسته از افراد پیامک هایی مبنی بر تعیین تکلیف وضعیت خود ارسال شده است. این اشخاص لازم است که با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) (لینک) نسبت به تعویض کارت خود و ثبت اطلاعات شان در سامانه وظیفه عمومی اقدام کنند.

لینک خبر

منبع: سازمان وظیفه عمومی ناجا

اخبار مرتبط : 

دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰)

مشمولان غایب ۲۰ شهریور آخرین مهلت

جریمه مشمولان غایب

طرح جریمه مشمولان غایب جزئیات شیوه اقساط و وام

جریمه مشمولان غایب تمدید مهلت ثبت نام طرح

طرح جریمه مشمولان غایب شیوه اقساط و وام

سازمان وظیفه عمومی

امریه سربازی

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با تسهیلات نظام وظیفه ، به پست بنیاد ملی نخبگان آیین نامه ها و لینک های مهم در منوی لینک های ویژه که پیوسته به روز رسانی می شود مراجعه کنید و یا در خبرنامه ایمیلی رایتمن ثبت نام کنید تا اخبار جدید استعلام شده در این رابطه برای شما ارسال شود.

 

فرصت یکبار دری را می کوبد! برای از دست ندادن اخبار مشابه، مشترک شوید


Rightman.ir