۹:۵۶ سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
rightman.ir
گرنت های تحصیلی داخل و خارج از کشور
خانه » دکتری » پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران / توقف پذیرش دانشجو دکتری

Rightman.ir

پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران / توقف پذیرش دانشجو دکتری

پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران / توقف پذیرش دانشجو دکتری

سرپرست دانشگاه تهران با اعلام لغو پذیرش دانشجوی دکتری در پردیس ارس دانشگاه ، از تدوین نظام یکپارچه آموزشی، پژوهشی، اداری و مالی خبر داد.

دکتر نیلی احمدآبادی در همایش مروری بر میراث هشت دهه علوم اجتماعی دانشگاه تهران اظهار کرد: برگزاری این همایش در راستای برگزاری هشتادمین سالگرد تصویب قانون تاسیس دانشگاه تهران می باشد و این فرصت برای ما فراهم می کند که مروری بر گذشته این دانشگاه و افتخارات و تاثیرات آن بر جامعه داشته باشیم.

وی ادامه داد: تعامل دانشگاه و جامعه یکی از عملکرد های مثبت این دانشگاه بوده که بعد از پیروزی انقلاب کمی کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه در دوران بعد از پیروزی انقلاب دانشگاه ها بر فعالیت های درون دانشگاهی و تربیت نیروی انسانی متمرکز شده اند، افزود: در چنین شرایطی جامعه به حضور بیشتر دانشگاه نیاز دارد.

نیلی احمدآبادی با اشاره به وضعیت طلاق در کشور اظهار کرد: یکی از وظایف دانشگاه ها بررسی پیش نشانگر هایی است که نشان دهند جامعه ما در آینده با چه مشکلاتی مواجه خواهد شد.

وی همچنین افزود: وظیفه دانشگاه این است که از طریق فعالیت های آموزشی و پژوهشی در تصمیم سازی ها مشارکت کنند.

سرپرست دانشگاه تهران با بیان اینکه در دهه گذشته بار زیادی از آموزش به گردن دانشگاه گذاشته شد، عنوان کرد: این شرایط باعث شد تا دانشگاه ها نتوانند به زمینه‌های دیگر ورود کرده و تعامل خود را با جامعه افزایش دهند.

لغو پذیرش دانشجوی دکتری در پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران

نیلی احمدآبادی با تاکید بر اینکه دانشگاه تهران به سمت تدوین سیاست هایی برای تغییر پذیرش دانشجو و بررسی واحد ها می پردازد، بیان کرد: در این زمینه تصمیم هایی گرفتیم که یکی از آنها لغو پذیرش دانشجوی دکتری در پردیس ارس این دانشگاه می باشد.

وی با اشاره به اینکه تعدیل پذیرش دانشجو بر اساس تصویب شورای آموزشی دانشگاه رخ می دهد، اظهار کرد: باید به حوزه ارزش گذاری در فعالیت های پژوهشی نیز وارد شده و از بار زحمت اعضای هیات علمی دانشگاه ها بکاهیم.

وی با اعلام این خبر که ما در حال تدوین نظام یکپارچه آموزشی، پژوهشی، اداری و مالی برای این دانشگاه در آینده هستیم، گفت: باید افزایش سطح تعامل دانشگاه و جامعه را به عنوان یک ضرورت تلقی کنیم.

نیلی احمدآبادی با تاکید بر اینکه افزایش سطح کیفی علوم اجتماعی و علوم انسانی و تدوین شاخص مهم برای ارزیابی روند ارتقای این علوم یکی از مهم ترین خواسته های من از شما اساتید این حوزه است، افزود: من از شما اساتید درخواست می کنم که در این حوزه راهکار های عملی و مشخص ارائه کنید.

سرپرست دانشگاه تهران در پایان اظهار کرد: گویا نیاز به تعامل دانشگاه با جامعه هنوز به صورت جدی در عرصه آموزش عالی مطرح نشده و امیدواریم که این مهم در آینده تحقق یابد.

لینک خبر

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط : 

شهریه دکتری ۹۴ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی / دوره های غیر روزانه

کارشناسی ارشد دکتری بدون آزمون استعداد درخشان سال تحصیلی ۹۵-۹۴ / اطلاعیه سازمان سنجش

دکتری بدون آزمون استعداد درخشان سایر دانشگاه ها در سال تحصیلی ۹۵-۹۴

 

 

فرصت یکبار دری را می کوبد! برای از دست ندادن اخبار مشابه، مشترک شوید


Rightman.ir