۸:۲۸ سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
rightman.ir
گرنت های تحصیلی داخل و خارج از کشور
خانه » جذب هیات علمی » جذب هیات علمی وزارت بهداشت آغاز ثبت نام

Rightman.ir

جذب هیات علمی وزارت بهداشت آغاز ثبت نام

جذب هیات علمی وزارت بهداشت آغاز ثبت نام

رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه از اول بهمن ماه فراخوان سراسری جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی آغاز شده است، گفت: این افراد به مدت یک ماه فرصت دارند با مراجعه به سامانه جذب وزارت بهداشت در این فراخوان ثبت نام کنند.

دکتر سید علی حسینی اظهار داشت: تمامی داوطلبان بر اساس اعلام نیاز دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌توانند در سامانه جذب مرکز امور هیات علمی به نشانی http://jazb.aac.behdasht.gov.ir/ نسبت  به ثبت نام خود اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی نیازمندی‌های خود را در زمینه جذب اعضای هیات علمی بر روی سامانه جذب وزارت بهداشت بارگذاری کرده‌اند و داوطلبان با مراجعه به سامانه بر اساس اعلام نیاز دانشگاه‌ها با انجام ثبت نام کدرهگیری می‌گیرند و انشالله فرایند جذب آنها انجام خواهد شد.

حسینی با اشاره به اینکه اطلاعات مربوط به جذب اعضای هیات علمی  در سامانه مرکز امور هیات علمی حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت در دسترس است، گفت: علاقه‌مندان می‌توانند از طریق لینک‌هایی که در سامانه مرکز جذب است، مراحل ثبت نام خود را انجام داده و کد رهگیری بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: پیش بینی ما این است که در این مرحله از فراخوان، بیش از هزار تا ۱۵۰۰ نفر جذب دانشگاه های علوم پزشکی شوند.

وی یادآور شد: سال گذشته مجموع افرادی که برای جذب دانشگاه‌ها اعلام کردیم یک هزار و ۲۶۰ نفر بودند و از ابتدای امسال نیز تا کنون، حدود هزار نفر به عنوان اعضای هیات علمی جذب دانشگاه‌های علوم پزشکی شده‌اند.

رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت با بیان اینکه نتایج سراسری جذب اعضای هیات علمی این دوره از فراخوان بیش از چهار ماه به طول می انجامد، گفت: از هنگامی که افراد در این سامانه مبادرت به ثبت نام می‌کنند تا قبل از پایان امسال اطلاعات مربوط به آنها جمع آوری و مورد بررسی قرار می‌گیرد و سپس پذیرفته شدگان برای سال تحصیلی آینده وارد دانشگاه‌های علوم پزشکی خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه اولویت جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها با متخصصان بومی در دانشگاه‌های آن منطقه خواهد بود، اظهار داشت: یکی از شرایط جذب افراد، بررسی صلاحیت‌های علمی و عمومی است که در دستورالعملی در اختیار دانشگاه‌ها قرار گرفته است. ضمن اینکه دانشگاه‌های علوم پزشکی در کمیته‌های تخصصی خود به خصوص در هیات اجرایی جذب دانشگاه‌ها، مدارک داوطلبان را بررسی می‌کنند از این رو افرادی که مبادرت به ثبت نام می‌کنند مکلفند مدارک و مستندات لازم را در سامانه جذب وزارت بهداشت آپلود کنند.

وی همچنین در خصوص اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی که موفق به ورود به فهرست یک درصد دانشمندان برتر دنیا در پایگاه بین‌المللی ESI  شده‌اند، گفت: این افراد دو پایه تشویقی دریافت خواهند کرد.

حسینی گفت: با توجه به سیاست‌ها و حمایت‌های وزارت بهداشت در خصوص دانشمندان ایرانی که رتبه‌های بالای علمی در سطح بین المللی دارند، هیات ممیزه مرکزی وزارت بهداشت  در جلسه اخیر خود، این موضوع را مطرح کرد و مقرر شد با  تایید وزیر بهداشت برای طرح در جلسات مشترک هیات امنای دانشگاه‌های علوم پزشکی در دستور کار قرار گیرد.

حسینی اظهار داشت: وزارت بهداشت همواره فعالیت‌های علمی، فناورانه و بالینی که منجر به ارتقا رتبه علمی و ارائه خدمات مطلوب به نظام سلامت و تولید محصولات مورد نیاز کشور باشد را به اشکال مختلف مورد حمایت‌های مادی و معنوی قرار می‌دهد.

وی گفت: بر اساس تصویب هیات ممیزی مرکزی وزارت بهداشت و تایید وزیر بهداشت، آن دسته از اعضای هیات علمی که موفق می شوند به فهرست یک درصد دانشمندان برتر دنیا بر اساس ESI ورود پیدا کنند، پایه‌های تشویقی دریافت می‌کنند.

حسینی گفت: افراد بسته به شاخص بودن در حوزه‌هایی از جمله فعالیت تمام وقت جغرافیایی، فعالیت در بخش دولتی، یا افرادی که برنده جوایز خاص در سطح ملی و بین المللی مثل جشنواره‌های خوارزمی، رازی یا جشنواره آموزشی شهید مطهری می‌شوند بر اساس دستورالعملی که در آیین نامه استخدامی اعضای هیات علمی وزارت بهداشت به تصویب هیات امنای دانشگاه‌های علوم پزشکی رسیده‏، پایه‌های تشویقی دریافت می‌کنند.

لینک خبر

منبع: معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی

اخبار مرتبط :

جذب هیات علمی علوم پزشکی دانشگاه آزاد آغاز ثبت نام

جذب هیات علمی وزارت علوم زمانبندی فراخوان بهمن ۹۵

سقف تدریس اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد بخشنامه (موظف و حق التدریس)

جذب هیات علمی مربی دانشگاه تهران رشته های خاص

سامانه جذب هیات علمی وزارت علوم و دانشگاه آزاد مرتبط می شوند

اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد ابلاغ شیوه نامه معادل سازی ساعت موظفی تدریس

هیات علمی دانشگاه تهران تغییر نحوه ترفیع

جذب هیات‌ علمی برگزاری آزمون روانشناسی

آیین نامه ارتقای اعضای هیات علمی ابلاغ آیین نامه جدید

ویزا کارت اعضای هیات علمی / افزایش وام اعضای هیات علمی

جذب هیات علمی

 

فرصت یکبار دری را می کوبد! برای از دست ندادن اخبار مشابه، مشترک شوید


Rightman.ir