۵:۴۰ دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱
rightman.ir
گرنت های تحصیلی داخل و خارج از کشور
خانه » scholarship » پسا دکتری صنعتی و فرصت مطالعاتی اساتید / آمار ، حقوق و مزایا

Rightman.ir

پسا دکتری صنعتی و فرصت مطالعاتی اساتید / آمار ، حقوق و مزایا

پسا دکتری صنعتی و فرصت مطالعاتی اساتید / آمار ، حقوق و مزایا

معاون آموزشی و پژوهشی وزارت صنعت از شرکت کردن ۱۰۰ عضو هیات علمی در دوره پسا دکتری صنعتی و پنجاه نفر از اساتید در فرصت مطالعاتی صنعتی خبر داد.

علی اصغر توفیق گفت: مهم ترین تفاهم نامه ای که در اسفند ماه سال گذشته بین وزارت صنعت ، معدن و تجارت و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری منعقد شد، آیین نامه های اجرایی پسا دکترا صنعتی (لینک) و فرصت مطالعاتی اساتید (لینک) در صنعت بود.

وی در خصوص آیین نامه فرصت مطالعاتی اساتید گفت: بر اساس این آیین نامه ، اگر اساتید یک سال در یک بخش صنعتی کار کنند، علاوه بر آشنایی با محیط کار، به تعریف پروژه می پردازند که در این زمینه می تواند اتفاقات خوبی رخ دهد.

توفیق اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون پنجاه نفر از اساتید در فرصت مطالعاتی شرکت کرده اند.

وی خاطر نشان کرد: طی توافق انجام شده با وزارت علوم ، هر استادی که فرصت مطالعاتی داخلی برود، علاوه بر اینکه حقوق و مزایای خود را از دانشگاه دریافت می کند، مطابق‌‌ همان حقوق و مزایا را نیز از صنعت خواهد گرفت و در پایان ماموریت یک ساله اش به مدت یک ماه با هزینه وزارت صنعت به کشوری خارجی مرتبط با فعالیتش، اعزام می شود.

به گفته وی، شرط شرکت در فرصت مطالعاتی این است که استاد باید از تدریس منفک شود، ولی می تواند پروژه های دانشگاهی خود را نگه دارد.

معاون آموزشی و پژوهشی وزارت صنعت ، معدن و تجارت در خصوص آیین نامه پسا دکتری گفت: هزینه های فرصت مطالعاتی بر عهده صنعت است. این آیین نامه برای این است که  اعضای هیات علمی جدید، به مدت یک سال در صنعت فعالیت کنند.

وی با بیان اینکه هم اکنون این امر عملی شده است، گفت: از ابتدای سال تا کنون ۱۰۰ نفر در این دوره شرکت کرده اند.

لینک خبر

منبع: خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط :

اجرای آیین نامه پسا دکتری صنعتی و فرصت مطالعاتی اساتید در سال ۹۴

پسا دکتری

فرصت مطالعاتی

 

فرصت یکبار دری را می کوبد! برای از دست ندادن اخبار مشابه، مشترک شوید


Rightman.ir