۱۷:۴۸ دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷
rightman.ir
گرنت های تحصیلی داخل و خارج از کشور
خانه » تجربیات » کاروانرو وبسایت اشتراک گذاری سفر carvanro استارت آپی در صنعت حمل و نقل ایران

Rightman.ir

کاروانرو وبسایت اشتراک گذاری سفر carvanro استارت آپی در صنعت حمل و نقل ایران

کاروانرو وبسایت اشتراک گذاری سفر carvanro استارت آپی در صنعت حمل و نقل ایران

در روزگاری که افراد در سراسر دنیا در تلاش و در جستجوی انواع روش های کسب درآمد هستند، شاهد رویکرد جدیدی هستیم که افراد با استفاده اشتراکی از وسایل و امکانات، هزینه های خود را کاهش داده و در کنار آن درآمد زایی نیز می کنند.

ظهور ایده های خانه های اشتراکی (Airbnb) ، هتل های اشتراکی ، خودرو های اشتراکی ، اردوهای اشتراکی ، تفریح های اشتراکی ، همه نشان از این واقعیت دارد که هزینه ها در سراسر دنیا در حال افزایش هست و اگر قرار باشد همه افراد بتوانند در یک رفاه نسبی و در حد قابل قبولی زندگی کنند، چاره ای جز اشتراک امکانات نیست و این رویکرد زمانی تقویت می شود که مالکان این امکانات از طریق اشتراک گذاری آنها، کسب درآمد کنند.

تعجب نکنید اگر بدانید، استقبال از این ایده ها اتفاقاً در میان مردمان کشور های ثروتمند بیشتر از سایر کشور هاست.

ظهور این رویکرد جدید، عرصه را برای استارت آپ ها باز کرده تا با ورود به حوزه استفاده اشتراکی، ایده هایشان را اجرایی کنند. به عنوان مثال، اگر قصد درآمد زایی از دارایی های خود را دارید ، امروز وسیله نقلیه شما تنها یکی از دارایی های شماست که بدون اینکه آن را در اختیار دیگران بگذارید، بدون اینکه کار و مسیر اصلی تردد خود را تغییر دهید، تنها با اشتراک گذاری سفر، می تواند برای شما یک منبع درآمد محسوب شود!

و جالب است بدانید افراد زیادی که امکان خرید خودرو ندارند و یا به دلیل طرح زوج و فرد امکان تردد در همه روزهای هفته را ندارند، حاضر هستند در همین شرایط خاص و کاملا به نفع شما، با اشتراک گذاری سفر و پرکردن صندلی خالی خودرو شما، بهای رفت و آمد خود را به جای هزینه در سایر روش های حمل و نقل، به شما پرداخت کنند!

البته ممکن است چنین تصور شود که ایده اشتراک گذاری سفر، در اجرا در مقیاس محلی، مانند  قرار رفت و آمد دسته جمعی بین چند نفر هم خدمتی برای رفتن به پادگان، بین چند نفر در رفت و آمد به استادیوم ورزشی، چند کارمند از یک اداره، چند نفر هم دوره ای در یک آموزشگاه یا دانشگاه و همچنین مسافرت و اردوی های دسته جمعی، از قبل وجود داشته باشد و چیز جدیدی نباشد. چرا که سفر دسته جمعی هوشمندانه تر بوده و خطر و هزینه های سفر های انفرادی و تک سرنشینی را به دنبال ندارد. اما همانطور که می دانیم، این قرارها سیستماتیک و در قالب چارچوب نبوده و معمولا با ایراداتی همراه است. از همه ظرفیت ها استفاده نمی شود و پیدا کردن همسفر از بین تعداد محدود دوست و آشنا کار ساده ای نیست و از همه مهمتر، درآمدی تضمین شده به همراه ندارند!

در ایران استارت آپی به همین منظور ایجاد شده به نام کاروانرو ، سرویس اشتراک گذاری سفر ، Carvanro . کاروانرو ایجاد شده تا راننده ها و افرادی که مسیر یکسانی دارند با یکدیگر توافق و سفرشان را به اشتراک بگذارند. در شرایطی کاملا برد برد! وبسایت کاروانرو اولین سیستم به اشتراک گذاری صندلی های خودرو در ایران است که مدتی است از آغاز به کار آن در پارک علم و فناوری پردیس می گذرد.

کاروانرو به عنوان یک ایده نوین و دانش بنیان ، همراه با استارت آپ های مشابه در سایر کشور های پیشرفته ایجاد شده تا اشتراک گذاری سفر را در قالب و چارچوبی مشخص و توافق شده میان همسفران، ممکن سازد و از طریق آن امکان کسب درآمد و همچنین کاهش هزینه های سفر ممکن شود. از آنجایی که همسفر شدن با آدمی که نمی شناسیم راحت نیست، به همین دلیل کاروانرو امکانات ویژه به کاربران می دهد تا همسفرهایشان را بهتر بشناسند و با خیال راحت مسافرت کنند.

کاروانرو وبسایت اشتراک گذاری سفر carvanro

در کنار همه مزیت های استفاده از کاروانرو ، با کاروانرو می توان از تعداد زیاد تردد خودروهای تک سرنشین کاست. بدون شک یکی از عوامل اصلی معضل ترافیک و آلودگی هوا ، وجود تعداد زیاد خودروهای تک سرنشین در سطح شهرهای کشور می باشد، تا حدی که طبق آمار رسمی در تهران در زمان اوج ترافیک ۶۰ درصد خودروهای داخل ترافیک ، تک سرنشین هستند!

امیدوارم کاروانرو در سبک رفت و آمد شما تغییر محسوس ایجاد کند و اشتراک گذاری سفر عاملی در جهت کم کردن هزینه ها، کسب سود و درآمد و پس انداز برای شما و همچنین کاهش آلودگی هوا و ترافیک شود.

در سایت کاروانرو می توانید برنامه هفتگی سفر تکرار شونده خود را مانند رفتن به محل کار، دانشگاه، سینما، استادیوم و… برای دو هفته ثبت کنید. مسافران نیز هزینه سفر را به صورت نقدی در حین سفر یا در پایان سفر به راننده پرداخت می کنند.

کاروانرو وبسایت اشتراک گذاری سفر carvanro
[KGVID width=”640″ height=”360″]http://rightman.ir/files/film/startup/carvanro.mov[/KGVID]

لینک سایت کاروانرو carvanro

لینک آشنایی بیشتر با کاروانرو

موفق باشید

فرصت یکبار دری را می کوبد! برای از دست ندادن اخبار مشابه، مشترک شوید


Rightman.ir