۱۶:۵۸ شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
rightman.ir
گرنت های تحصیلی داخل و خارج از کشور
خانه » گوناگون » کارت دانشجویی بین المللی کارت هیات علمی بین المللی

Rightman.ir

کارت دانشجویی بین المللی کارت هیات علمی بین المللی

کارت دانشجویی بین المللی کارت هیات علمی بین المللی

کارت های بین المللی کارت های مسافرتی ، فرهنگی هستند که از سال ۱۹۴۸ میلادی با حمایت UNESCO برای دانشجویان و اعضای هیات علمی جهان صادر می شود. از فواید داشتن این کارت ، دستیابی به یک شبکه گسترده از تخفیف های مختلف در سراسر دنیا شامل بیش از ۳۵۰۰۰ مورد تخفیف در ۱۱۰ کشور جهان است.

واحد صدور کارت های بین المللی یک ایده دانشجویی بود که در باشگاه دانشجویان رقم خورد. پس از جستجوی اینترنتی و یافتن مرکز جهانی صدور کارت های بین المللی ثبات اولیه صورت گرفت و نمایندگان معاونت دانشجویی دانشگاه نیز به طور موازی مذاکراتی را در کشور هلند انجام دادند و مساله در شورای مدیران حوزه معاونت و فرهنگی مطرح گردید. با عنایت به تشکیل باشگاه دانشجویان که مرکزی جوان، با نیروهای خوش فکر و عمدتاّ دانشجو بود مقرر گردید مسئولیت راه‌اندازی این واحد به باشگاه دانشجویان محول گردد.

با دعوت به عمل آمده در مردادماه سال ۸۳ گروهی از مدیران بلندپایه سازمان خدمات بین‌المللی (IAS) از هلند به ایران آمده و از امکانات دانشگاه تهران بازدید کردند و بالاخره قرارداد فیمابین منعقد گردید و باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران به عنوان نماینده انحصاری رسماّ صدور کارت های بین المللی دانشجویی و اعضای هیات علمی را در ایران آغاز کرد.

این کارت مورد تأیید سازمان علمی و فرهنگی ملل متحد ( یونسکو ) است که بر طبق معیارهای یکسانی در تمام کشورهای دنیا صادر شده و توسط نهادهای دولتی، مؤسسات فرهنگی و سازمان‌های تجاری به رسمیت شناخته می‌شود.

اولین کارت بین المللی دانشجویی در سال ۱۹۶۸ میلادی صادر شده و در حال حاضر بیش از ۴۰ میلیون دانشجو از صد و سی و هفت کشور دنیا عضو این شبکه هستند.

آشنایی دانشگاهیان ملل مختلف با یکدیگر از اهداف صدور این کارت است. دانشجویان کشورهای دیگر به عنوان سفیران فرهنگی کشورشان با سفر به دیگر کشورها به تجربیات خود افزوده و فرایندهای جامعه‌پذیری را طی می‌کنند. ضمن اینکه می‌توانند از تسهیلات ویژه دارندگان این کارت نظیر تخفیف در استفاده از هواپیما ، قطار ، اتوبوس ، هتل ها و خرید از مراکز و فروشگاه های بزرگ و بازدید از آثار و ابنیه تاریخی و موزه ها استفاده نمایند.

مرحله آزمایشی ارائه کارت بین‌المللی از اول مهرماه ۸۳ در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران آغاز و نزدیک به دو هزار کارت برای دانشجویان صادر گردیده است. تا پایان سال ۸۳ حدود ۲۵ هزار کارت دانشجویی و یک هزارو پانصد کارت بین المللی دانشجویی و دو هزار کارت بین المللی اعضای هیات علمی رسیده است.

در حال حاضر واحد صدور کارت های بین‌المللی در مرکز فرهنگی و اجتماعی (باشگاه دانشجویان) به صورت تمام وقت به خدمات‌دهی به دانشجویان و اعضای هیات علمی می‌پردازد.

ضمناّ دانشگاهیان متقاضی می‌توانند با مراجعه به سایت  WWW.ISIC.ORG  و با انتخاب کشور مورد نظر، از مزایای کارت مطلع گردند.

کارت دانشجویی بین المللی کارت هیات علمی بین المللی

کارت دانشجویی بین المللی کارت هیات علمی بین المللی

لینک خبر

منبع: دانشگاه تهران

اخبار مرتبط :

کارت دانشجویی بین المللی کارت هیات علمی بین المللی اطلاعیه تکمیلی

آموزش نوشتن توصیه نامه علمی برای پذیرش داخل و خارج از کشور – قسمت اول

توصیه نامه دکتری نمونه توصیه نامه استاد Recommandation letter – قسمت دوم

اداره گذرنامه / مدارک لازم جهت صدور گذرنامه

بورسیه های تحصیلی

حواله ارزی سوئیفت / الحاق مجدد ایران به سوئیفت کمتر از ۲ هفته

ایزیکو پرداخت بین المللی iyzico / خرید آنلاین از فروشگاه های بین المللی با کارت های عضو شتاب

ویزا کارت اعضای هیات علمی / افزایش وام اعضای هیات علمی

مستر کارت ویزا کارت ، جی بی سی ، سی یو پی / مذاکرات اتصال رسمی به شبکه های پرداخت بین المللی

 

فرصت یکبار دری را می کوبد! برای از دست ندادن اخبار مشابه، مشترک شوید


Rightman.ir