۱۹:۵۸ دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷
rightman.ir
گرنت های تحصیلی داخل و خارج از کشور
خانه » تجربیات » چگونه ایمیل اسپم دریافت نکنیم – طریقه شخصی سازی سامانه هوشمند جیمیل در تشخیص ایمیل اسپم

Rightman.ir

چگونه ایمیل اسپم دریافت نکنیم – طریقه شخصی سازی سامانه هوشمند جیمیل در تشخیص ایمیل اسپم

چگونه ایمیل اسپم دریافت نکنیم – طریقه شخصی سازی سامانه هوشمند جیمیل در تشخیص ایمیل اسپم

مقدمه:

چند روز پیش در یک سایت دارای محتویات علمی، برای دریافت آخرین اخبارش ثبت نام کردم. متاسفانه مدیر این سایت یک اسپمر بود! چرا که چند دقیقه نگذشت که ایمیل های بی ربط و پرت و پلا و تبلیغاتی همانند هجوم ملخ های سرگردان با آدرس آن سایت ! ، سر از ایمیل من در آوردند!

باز هم جیمیل gmail سلامت باد ! که با پیشرفته ترین الگوریتم های خود، بخشی از آنها را خوشبختانه راهی اسپم باکس کرد و بلافاصله با شخصی سازی ” تنظیمات اسپم ” سرویس جیمیل ، توانستم از دریافت ایمیل ها، حتی در اسپم باکس هم جلوگیری کنم. وگرنه الان بایستی برای پاک نمودن آن همه ایمیل و بدتر، ایمیل های آینده آن اسپمر، زانوی غم بغل می کردم!

من به دلیل مسئولیتم در رایتمن در سایت های بسیاری ثبت نام می کنم؛ به همین دلیل ممکن است شما بسیار کمتر با مشکل من مواجه شوید. اما شواهد نشان می دهد با افزایش سایت های اینترنتی، برای شما هم ممکن است دیر یا زود اتفاق بیفتد و باید چاره ای بیندیشید. اگر ایمیل خود را در یک پایگاه اینترنتی ثبت کنید که مسئولان آن پایگاه تعهدی به آدرس ایمیل شما به عنوان ابزار شخصی و قابل احترام شما نداشته باشند، ایمیل شما در سطح اینترنت پخش می شود و دریافت اسپم را خواهید داشت و تشخیص اینکه به کدام سایت در این باره می توان اعتماد کرد کار راحتی نیست. وجود توضیحات حریم شخصی در فوتر برخی سایت ها متاسفانه تنها یک تقلید است و بس، و چیزی بیشتر از یک شعار نیست؛ چرا که در عمل، اتفاق دیگری می افتد! در هر حال در این آموزش می خواهم شما را با شیوه مقابله با ایمیل های مکرر و مزاحم و روی اعصاب آشنا سازم؛ شیوه ای که من از آن بهره می برم. بنابراین در شرایطی که راه حلی برای این نوع مزاحمت ها وجود دارد، نیازی به تحمل چنین شرایطی که به حریم شخصی شما احترامی گذاشته نمی شود، نیست.

اهمیت این موضوع زمانی بیشتر می شود که گوشی تلفن همراه هوشمند یا همان اسمارت فون خود را به اکانت ایمیل تان متصل کنید و قرار باشد با رسیدن هر ایمیل یک “درینگ” بشنوید. پس بهتر است درینگ باشد برای ایمیل های مهم و دلخواه شما.

برخی ساده ترین راه حل را انتخاب می کنند. برای وبگردی، یک ایمیل دارند و برای کارهای شخصی خود، یک اکانت ایمیل دوم. مشکل این نوع حل مساله این است که بعد از مدت کوتاهی می بینند که باید ایمیل سوم و چهارمی هم درست کنند! چون سر و کله اسپمرها مجدد پیدا می شود! اگر اصرار دارید که از این راهکار استفاده کنید به سراغ جیمیل بروید. چرا که گوگل با استفاده از گوگل کروم (Google Chrome)، امکانات خوبی برای دارندگان چند اکانت ایمیل همزمان ارائه کرده است.

راهکار من با ۸ مرحله : 

من به شما راه حل بهتری ارائه می کنم، چون درست کردن ایمیل های اول و دوم و … با وجود ابزارهای موجود، کار هوشمندانه ای نیست. وقتی می شود با یک ایمیل متمرکز به همه نیازهای خود پاسخ دهید، درست کردن حساب های شخصی دوم و سوم ضرورتی ندارد. این کار شبیه به آن است که جلوی در منزل خود، چندتا جعبه پست بگذارید و روی یکی بنویسید نامه های شخصی! روی دومی بنویسید روزنامه! و روی سومی هم قبوض برق و اینترنت و …. تازه با این کار، اسپم باکس شما همیشه خالی خواهد ماند!

راهکار من استفاده از یکی از ابزارهای گوگل و تنها با ۸ مرحله است.

ابزار لازم:

اشتراک در سرویس جیمیل گوگل

توضیح:

گوگل این امکان را می دهد تا شما ایمیل اسپم نیز دریافت نکنید! و بتوانید حتی اسپم باکس خود را همیشه خالی نگه دارید تا اگر احیانا ایمیل مهمی به دلیل دارا بودن فاکتور های مشخصه ایمیل اسپم، اشتباها اسپم شد، آن را فورا در اسپم باکس خود ببینید و آن را گم نکنید. در واقع گوگل علاوه بر امکان اتوماتیک تشخیص اسپم، این امکان را به کاربران خود می دهد تا این سامانه را برای خود شخصی سازی کنند و خود، سامانه تشخیص اسپم را به میل خود تنظیم نمایند. البته با وجود این ابزار، همچنان در وبگردی بایستی دقت کامل را انجام داد و این ابزار را برای حالت های خاص نگه دارید.

با پیروی از مراحل زیر می توانید با پالایش های مناسبی که بر روی جیمیل خود نصب می کنید ایمیل های اسپم را قبل از ورود آنالیز کرده و اصلا اجازه ورود آنها را به اسپم باکس ندهید. در این میان من فقط به کاربرد حذف اسپم ها اشاره کردم و همانطور که خواهید دید، این ابزار کاربرد های دیگری هم خواهد داشت.

مراحل:

ابتدا وارد settings تنظیمات جیمیل خود شوید.

۱ چگونه ایمیل اسپم دریافت نکنیم - طریقه شخصی سازی سامانه هوشمند جیمیل در تشخیص ایمیل اسپم

 

سپس گزینه پالایش (filters) را در منویی که ظاهر می شود انتخاب کنید.

۲ چگونه ایمیل اسپم دریافت نکنیم - طریقه شخصی سازی سامانه هوشمند جیمیل در تشخیص ایمیل اسپم

 

آنگاه گزینه های مختلفی رو به روی شما خواهد بود و می توانید هر نوع پالایشی را بر روی ایمیل های خود اعمال نمایید.

 

۳ چگونه ایمیل اسپم دریافت نکنیم - طریقه شخصی سازی سامانه هوشمند جیمیل در تشخیص ایمیل اسپم

 

مثلا آدرس ایمیل اسپمر را در قسمت from وارد کنید و یا اینکه اگر می دانید که ایمیل های مزاحمی که برای شما می آید در عنوانش مثلا این عبارت است “چرا جواب منو نمی دی؟” !!! عینا این عبارت را در قسمت عنوان (subject) به عنوان معیاری برای تشخیص ایمیل اسپم معرفی کنید. و سایر تنظیمات که می توانید ببینید.

 

۴ چگونه ایمیل اسپم دریافت نکنیم - طریقه شخصی سازی سامانه هوشمند جیمیل در تشخیص ایمیل اسپم

 

۵ چگونه ایمیل اسپم دریافت نکنیم - طریقه شخصی سازی سامانه هوشمند جیمیل در تشخیص ایمیل اسپم

 

سپس بر روی create filter  کلیک کنید و تصمیم بگیرید که می خواهید با آن نوع ایمیل های موجود و ایمیل های آینده با این مشخصات چکار کنید؟ آیا می خواهید مستقیما آن ها را حذف delete نمایید؟

 

۶-۷ چگونه ایمیل اسپم دریافت نکنیم - طریقه شخصی سازی سامانه هوشمند جیمیل در تشخیص ایمیل اسپم

 

با انتخاب   Also apply fiter to … matching conversations  می توانید این عملیات اختصاصی را بر روی تعداد ایمیلی که گوگل با این مشخصه در بین ایمیل های شما تشخیص داده است، اعمال نمایید.

مدیران رایتمن تجربیات خود را با شما در میان می گذارند.

روز خوبی داشته باشید.

منبع: رایتمن

 

فرصت یکبار دری را می کوبد! برای از دست ندادن اخبار مشابه، مشترک شوید


Rightman.ir