۴:۳۴ سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸
rightman.ir
گرنت های تحصیلی داخل و خارج از کشور
خانه » scholarship » پسا دکتری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی سال ۹۴

Rightman.ir

پسا دکتری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی سال ۹۴

پسا دکتری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی سال ۹۴

معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال ۱۳۹۴ نیز همانند سال ۱۳۹۳ کمک به راه‌اندازی دوره های پسادکتری در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی علوم پزشکی را در دستور کار خود قرار داده است.

به منظور شرکت در این برنامه، لازم است فرد متقاضی شرکت در دوره پسا دکتری یک طرح تحقیقاتی مصوب در دانشگاه مربوطه و در نتیجه تضمین حمایت مالی از پروژه توسط دانشگاه را داشته باشد. با توجه به رقابتی بودن این سهمیه سابقه پژوهشی استاد، فرد داوطلب و کیفیت طرح تحقیقاتی در فرآیند اختصاص بودجه حائز اهمیت خواهد بود.

شرایط افراد متقاضی عبارتند از:

الف) داشتن مدرک دکتری تخصصی (Ph.D) , تخصص یا فوق تخصص بالینی در رشته‌های مرتبط با حیطه فعالیت های پژوهشی مرکز.

ب) حداکثر سن داوطلب ۴۰ سال باشد.

ج) داوطلب از محققین استخدام شده مرکز یا از اعضای هیات علمی نباشد.

د) کسب پذیرش از یک نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه به عنوان محقق اصلی (Principle Investigator) و تأیید توسط شورای پژوهشی مرکز در قالب یک یا چند طرح تحقیقاتی و تحت عنوان پژوهشگر پسا دکتری .

تبصره. محقق اصلی بایستی دارای مرتبه استادی  و سابقه درخشان پژوهشی (h-Index حداقل ۱۵ بر اساس Scopus) باشد (دانشیاران با سابقه درخشان پژوهشی و تایید شورای پژوهشی دانشگاه هم مجاز خواهند بود).

بدین‌منظور، متقاضیان می‌بایست مدارک زیر را جهت بررسی‌های اولیه به دانشگاه مربوطه ارایه نمایند و معاونت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه ها حداکثر تا تاریخ  ۳۰/ ۱۱/ ۹۴  مهلت دارند تا مدارک مورد تأیید را به این معاونت ارسال کنند.

  1. گواهی مربوط به مدرک فارغ التحصیلی داوطلب
  2. تصویر شناسنامه داوطلب
  3. تصویر h index استاد راهنما بر اساس Scopus
  4. تصویر قرارداد طرح تحقیقاتی دانشگاه با استاد راهنما
  5. رزومه استاد و داوطلب  به همراه عنوان و اطلاعات طرح تحقیقاتی مصوب (انگلیسییا فارسی)

جهت انجام امور داوری ضروریست مدارک به صورت الکترونیک ارسال شود. مقتضی است مدارکی که به صورت ناقص یا تحت فرم مذکور ارسال نشده باشند مورد ارزیابی قرار نخواهند گرفت.

قابل ذکر است در این برنامه، معاونت تحقیقات و فناوری وزارت متبوع از ۱۰۰ نفر واجد شرایط در سطح کشور تا سقف ۲۵۰ میلیون ریال برای هر نفر/ دوره حمایت مالی می‌کند. در این راستا با صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور نیز تفاهم‌نامه‌ای امضا شده که در صورت اجرا از طرف صندوق حمایت مالی به همین میزان مشمول افراد برگزیده خواهد شد.

دستورالعمل برگزاری دوره‌ پسا دکتری پژوهشی

فرم انگلیسی

فرم فارسی

لینک خبر

منبع: معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی

اخبار مرتبط : 

پسا دکتری

بورسیه

 

فرصت یکبار دری را می کوبد! برای از دست ندادن اخبار مشابه، مشترک شوید


Rightman.ir