۲۰:۳۵ دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷
rightman.ir
گرنت های تحصیلی داخل و خارج از کشور
خانه » دکتری » جزئیات شرایط جدید پذیرش دکتری بدون آزمون استعداد درخشان

Rightman.ir

جزئیات شرایط جدید پذیرش دکتری بدون آزمون استعداد درخشان

پذیرش دکتری بدون آزمون استعداد درخشان – مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، از آماده شدن آیین نامه بازنگری شده استعداد های درخشان در مقطع دکتری خبر داد ، و به برخی جزئیات مهم این آیین نامه که تغییر یافته ، اشاره کرد.

عبدالرحیم نوه ابراهیم گفت: مراحل بازنگری آیین نامه استعداد های درخشان برای مقطع دکتری به پایان رسید و هفته آینده به دانشگاه های کشور ابلاغ می شود.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم ، به سه شرط اصلی برای بهره مندی دانشجویان دکتری از تسهیلات این آیین نامه اشاره کرد و اظهار داشت: بر اساس این آیین نامه ، حداقل معدل کارشناسی 16 و معدل کارشناسی ارشد 17 اعلام شده است.

وی درباره شرط دوم، گفت: از تاریخ دانش آموختگی نباید بیشتر از دو سال گذشته باشد ، پیش از این مدت زمان یکسال مطرح شده بود ، اما به علت تقاضای دانشجویان و ارسال ایمیل هایی به وزارت علوم ، مقرر شد بازه زمانی دو سال در نظر گرفته شود.

به گفته نوه ابراهیم ، استدلال دانشجویان برای این تغییر بازه زمانی ، داشتن فرصت برای چاپ مقالات اعلام شده است.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم ، شرط سوم داشتن نمره حداقل 500 تافل ، آیلتس یا معادل آن را اعلام کرد و در این زمینه یاد آوری کرد: یک جدول 100 امتیازی در آیین نامه در نظر گرفته شده ، که به 40 امتیاز پژوهشی ، 30 امتیاز آموزشی و 30 امتیاز مصاحبه تقسیم می شود.

به گفته این مقام مسئول وزارت علوم ، این آیین نامه هفته آینده ابلاغ می شود و از مهر ماه سال 94 اجرایی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

 

فرصت یکبار دری را می کوبد! برای از دست ندادن اخبار مشابه، مشترک شوید


Rightman.ir

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*