۴:۰۷ سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
rightman.ir
گرنت های تحصیلی داخل و خارج از کشور
خانه » دکتری » وام دکتری / افزایش مبلغ وام ویژه دانشجویان دکتری

Rightman.ir

وام دکتری / افزایش مبلغ وام ویژه دانشجویان دکتری

وام دکتری / افزایش مبلغ وام ویژه دانشجویان دکتری

رییس صندوق رفاه دانشجویان از افزایش مبلغ و میزان پوشش وام ویژه دانشجویان دکتری در سال ۹۵ خبر داد و افزود: در لایحه بودجه سال ۹۵ ردیف جدیدی تحت عنوان وام ویژه دانشجویان دکتری به این صندوق اختصاص داده شده است.

مهندس ذوالفقار یزدان مهر با تاکید بر اینکه بودجه وزارت علوم در لایحه بودجه پیشنهادی سال ۹۵ افزایش چندانی نداشته است، اظهار کرد: بودجه صندوق رفاه دانشجویان نسبت به بودجه دانشگاه ها افزایش بیشتری داشته است. در همین راستا ردیف جدیدی تحت عنوان وام ویژه دانشجویان دکتری به صندوق رفاه دانشجویان اختصاص داده شده است که طبق آن قرار است صندوق رفاه از بانک وام بگیرد و سود و کارمزد آن توسط دولت پرداخت شود تا دانشجویان بیشتری تحت پوشش وام ویژه دانشجویان دکتری قرار بگیرند.

وی در مورد مبلغ وام مذکور توضیح داد: مبلغ آن در سال ۹۴ ماهانه ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان بود اما در سال ۹۵ و با توجه به ردیف بودجه در سال آینده، این مبلغ به ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد. در واقع در سال تحصیلی آینده هم میزان وام افزایش می یابد و هم تعداد افراد تحت پوشش بیشتر می شود. زیرا هم سازمان مدیریت و برنامه ریزی و هم دولت نسبت به صندوق رفاه دانشجویان نگاه ویژه تری داشته اند.

رییس صندوق رفاه دانشجویان در ادامه با اشاره به وام شهریه نیز اظهار کرد: سال گذشته هیچ مبلغی برای وام شهریه در نظر گرفته نشده بود اما در سال جاری ۴۰ درصد به این وام تخصیص داده شد. البته این ۴۰ درصد یا به عبارت دیگر ۴۰ میلیارد تومان تخصیص، نتیجه نامه وزرای علوم و بهداشت به رییس جمهور بود. در این راستا وزرای بهداشت و علوم نامه دیگری به رییس‌جمهور ارسال کردند که احتمالا ۴۰ میلیارد تومان دیگر برای وام شهریه به صندوق رفاه داده شود.

لینک خبر

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط : 

ویزا کارت اعضای هیات علمی / افزایش وام اعضای هیات علمی

وام دکتری

وام

 

فرصت یکبار دری را می کوبد! برای از دست ندادن اخبار مشابه، مشترک شوید


Rightman.ir