۲۱:۱۵ چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸
rightman.ir
گرنت های تحصیلی داخل و خارج از کشور
خانه » journals » نشریه جولا

Rightman.ir

نشریه جولا

نشریه جولا

« جولا » نشریه ای تخصصی است که به همت انجمن علمی دانشکده نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر منتشر می‌شود و برای دانشجویان و فعالان این عرصه از تازه‌های نساجی و  فعالیت‌های تحقیقاتی داخلی و آن سوی مرزها در این صنعت می‌گوید.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر یکی از دانشگاه‌هایی است که دانشجویان آن علاوه بر تحصیل علم، علاقه زیادی به چاپ مجلات دانشجویی دارند، به‌طوری‌که بیشتر دانشکده‌ها، نشریه تخصصی خود را دارند که وظیفه گردآوری و تهیه مطالب، صفحه‌بندی، چاپ و توزیع آن برعهده انجمن علمی دانشکده است. این انجمن‌ها توسط دانشجویان منتخب هر دانشکده اداره می‌شوند.

یکی از این نشریات، مجله «جولا»ست که انجمن علمی دانشکده نساجی آن را منتشر می‌کند. در روزهای تابستان و ماه‌های تعطیلی دانشگاه، شماره جدیدی از این نشریه منتشر نشده است، اما احتمالا با آغاز سال تحصیلی ۹۵- ۹۶ شاهد شماره جدید آن خواهیم بود که ویژه‌نامه‌ای برای ورودی‌های دانشکده است. این رسم هر سال مجله «جولا»ست و در سال گذشته نیز اولین شماره مجله به ورودی‌ها اختصاص داشت. حال‌و‌هوای این ویژه‌نامه‌ها با شماره‌های معمول مجله متفاوت است. در ویژه‌نامه سال گذشته، مجله با یک شعر آغاز می‌شود که حاصل ذوق نویسندگان مجله است. این شعر درباره کنکور و شروع آن با این بیت است: «یک سال فقط در پی کنکور دویدیم/ تا این‌که سرانجام به مقصود رسیدیم»

در این شماره در مطلبی با عنوان «تور نساجی‌شناسی»، به معرفی دانشکده نساجی و بخش‌های مختلف آن به زبانی طنز پرداخته‌اند. هم‌چنین در ادامه در مطالبی جداگانه به دستاوردهای نوین نساجی و دستاوردهای دانشجویان پلی‌تکنیک تهران اشاره شده است.

اما در باقی شماره‌های مجله، «جولا» به تازه‌های صنعت نساجی می‌پردازد. بخشی از مطالب به فعالیت‌های تحقیقاتی داخلی و آن سوی مرزها در این صنعت اشاره دارد و بخشی نیز گزارشی است از برنامه‌ها و نمایشگاه‌‌های ایرانی و خارجی. مقالات تخصصی و بخش انگلیسی، قسمت دیگری از این فصلنامه علمی دانشجویی است. „

لینک نشریه جولا

لینک خبر

منبع: بنیاد ملی نخبگان

اخبار مرتبط : 

سایر مجلات

دانلود رایگان پایان نامه

دانلود رایگان مقاله

دانلود رایگان کتاب

فدراسیون سرآمدان علمی ایران حمایت از چاپ مقاله در مجلات معتبر

 

فرصت یکبار دری را می کوبد! برای از دست ندادن اخبار مشابه، مشترک شوید


Rightman.ir