۵:۳۹ جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸
rightman.ir
گرنت های تحصیلی داخل و خارج از کشور
خانه » گوناگون » موسسه آمار یونسکو راه اندازی وب سایت جدید

Rightman.ir

موسسه آمار یونسکو راه اندازی وب سایت جدید

موسسه آمار یونسکو راه اندازی وب سایت جدید

موسسه آمار یونسکو که در کانادا مستقر است، وبسایت جدیدی را با نشانی http://uis.unesco.org  رونمایی کرده است که روش‌های نوآورانه و جالبی را برای دستیابی به بهترین اطلاعات آماری موجود و استفاده از آن‌ها، به‌منظور حمایت از آموزش و یادگیری، ارائه می‌دهد.

وب سایت مذکور به جای اینکه کاربران را وارد یک محیط اطلاعاتی پیچیده نماید، مفیدترین اطلاعات را به‌نحوی که دسترسی به آن‌ها بسیار آسان باشد، عرضه می‌کند.
بزرگترین نوآوری در این زمینه، تبدیل داده‌های اطلاعاتی جداگانه و دشوار به  اطلاعات ساده‌تر، و بررسی دقیق گزارش‌ها و تفسیر آن‌ها، از طریق تبدیل اطلاعات به نمودارها است.

موسسۀ آمار یونسکو همچنین به منظور تنظیم نسل جدید شاخص‌های قابل سنجش در سطح بین‌المللی به‌منظور نظارت بر دستورکار آموزش ۲۰۳۰، با کشورها و شرکای آماری، همکاری می‌نماید. در این وب‌سایت، در بخش جدیدی با عنوان “هدف چهارم توسعۀ پایدار”، کاربران، به‌طور مستقیم در مورد هریک از اهداف ویژۀ آموزش ۲۰۳۰ و طیفی از طرح‌های ابتکاری که توسط موسسۀ آمار یونسکو هدایت می‌شود، به داده‌ها و اطلاعات دست می‌یابند.

صفحات شاخص ها

متخصصان و پژوهشگران، همچنان می‌توانند به پایگاه اطلاعاتی موسسه آمار یونسکو ، به همان نشانی قبلی (data.uis. unesco.org) دسترسی داشته باشند. اما مشخصۀ سایت جدید، “صفحات مربوط به شاخص‌ها” است که افراد می‌توانند کلیۀ اطلاعات مورد نیاز خود را برای هرگونه استفاده، از این صفحات جمع‌آوری نمایند. این صفحه‌ها به کاربران اجازه می‌دهد تا در زمینۀ همه موضوعات به جستجو بپردازند. به عنوان مثال، کاربر می‌تواند به داده‌های اطلاعاتی مورد نیاز در زمینۀ  نرخ کودکان بازمانده از تحصیل برحسب جنسیت یا مقطع تحصیلی، دست یابد و سپس یافته‌های آماری خود را از طریق ایجاد نمودار یا جداولی که به آسانی قابل ذخیره‌اند، به سایر افراد ارائه دهد.

صفحات موضوعی

برای مخاطبین عام‌تر، صفحات موضوعی در نظر گرفته شده است که طیفی از موضوعات، از هدف چهارم دستورکار توسعۀ پایدار و نتایج یادگیری تا “زنان در علم” و “اشتغال فرهنگی” را در بر می‌گیرد. این صفحات، شامل: داده‌های قبلی، شاخص‌ها و سایر اطلاعات نظیر گزارش‌ها و اطلاعات موضوعی خاص است.

داده های کشورها

در سایت مذکور پروفایل کشورها قرار دارد که در آن، اطلاعات کلیدی که به تفکیک منطقه و سطح درآمد کشورها تنظیم شده‌اند، گنجانیده شده است. این اطلاعات برای مخاطبینی که اغلب در جستجوی اطلاعات و نمودارهای ملی هستند، طراحی شده است.

نسخه فرانسه وبسایت مذکور در مارس ۲۰۱۷ راه اندازی می‌شود. کاربران می‌توانند در این سایت به آخرین داده‌ها، انتشارات و اطلاعات دست یابند.

لینک خبر

منبع: کمیسیون ملی یونسکو ایران

اخبار مرتبط : 

جایزه یونسکو ژاپن آموزش برای توسعه پایدار سومین دوره – ۲۳ فروردین

ثبت فرهنگ پخت نان لواش به عنوان نمادی از تقارب میان فرهنگ ها در فهرست مواریث ناملموس جهانی یونسکو

روز جهانی نسخ خطی تاکید وزیر علوم بر تعیین یک روز از سوی یونسکو

پوستر برگزیده ایران به مناسبت روز جهانی معلم

بورس یونسکو دیوار بزرگ چین به یک ایرانی تعلق گرفت

شهر آتن هیجدهمین شهر پایتخت جهانی کتاب یونسکو

ثبت دشت لوت اولین میراث طبیعی ایران در فهرست جهانی یونسکو

ثبت یازده قنات ایرانی در فهرست میراث جهانی یونسکو

ثبت هامون در شبکه جهانی ذخیره گاه های زیست کره یونسکو

ذخیره گاه های یونسکو / ثبت یک ذخیره گاه جدید زیست کره از ایران

فهرست رویدادهای فرهنگی و مشاهیر ایرانی ثبت شده در یونسکو

یونسکو

آموزش نوشتن توصیه نامه علمی برای پذیرش داخل و خارج از کشور – قسمت اول

توصیه نامه دکتری نمونه توصیه نامه استاد Recommandation letter – قسمت دوم

اداره گذرنامه / مدارک لازم جهت صدور گذرنامه

فرصت یکبار دری را می کوبد! برای از دست ندادن اخبار مشابه، مشترک شوید


Rightman.ir