۲:۲۸ پنج شنبه ۶ تیر ۱۳۹۸
rightman.ir
گرنت های تحصیلی داخل و خارج از کشور
خانه » گوناگون » مترو شهر آفتاب / نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ۹۵

Rightman.ir

مترو شهر آفتاب / نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ۹۵

مترو شهر آفتاب / نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ۹۵

عملیات احداث ایستگاه متروی شهر آفتاب با ۹۹درصد پیشرفت فیزیکی اکنون در مرحله تزیینات داخلی و نصب پله برقی است و تا پایان فروردین ماه متروی شهر آفتاب افتتاح خواهد شد.

به گفته سید جعفر تشکری هاشمی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، عملیات تونل سازی‌ خط متروی فرودگاه امام خمینی، پرند در ایستگاه شهر آفتاب به صورت صددرصد به اتمام رسیده است. وی با تأکید بر اینکه عملیات احداث این ایستگاه هم اکنون در مراحل نازک کاری و نصب تجهیزات و پله های برقی قرار دارد،‌ تصریح کرد:

با توجه به اینکه معماری ایستگاه مترو شهرآفتاب ، ایرانی – اسلامی و برگرفته از بنای تاریخی چهلستون اصفهان است اکنون عملیات بنای آن در دست احداث است. به گفته معاون شهردار تهران، با توجه به اینکه مترو مستقیمابه داخل نمایشگاه شهر آفتاب دسترسی دارد به منظور امکان مسافرگیری از دو طرف، به‌صورت جزیره ای ساخته شده است. تشکری هاشمی ادامه داد: مسیر تونلی فاز نخست پروژه خط مترو تهران – پرند به طول ۵٫۵ کیلومتر ‌ساخته شده است.

ایستگاه مترو شهر آفتاب ، ‌ بزرگ ترین ایستگاه متروی خاورمیانه است. مساحت این ایستگاه ۲۵ هزار متر مربع و تقریباً ۳برابر ایستگاه های معمولی است. شرکت متروی تهران پیش از این با احداث ایستگاه متروی تجریش به ابعاد ۱۵ هزار مترمربع، رکورددار ساخت بزرگ ترین ایستگاه مترو در خاورمیانه بود.

این ایستگاه به منظور امکان مسافرگیری از دو طرف و به صورت جزیره ای ساخته شده است. در ساخت بزرگ ترین ایستگاه متروی خاورمیانه ، ۲ هزار و ۸۰۰ تن آرماتوربندی، ۳۴ هزار و ۵۰۰ مترمربع قالب بندی، ۲۳ هزار مترمکعب بتن ریزی و ۷۰ هزار مترمکعب خاکبرداری به‌کار رفته است. معماری ایستگاه متروی شهرآفتاب ، ایرانی – اسلامی و ملهم از بنای تاریخی چهلستون اصفهان و هماهنگ با معماری مجموعه نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب است.

آدرس نقشه شهر آفتاب محل برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

لینک خبر

منبع: همشهری آنلاین

اخبار مرتبط : 

بن کتاب نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ۹۵ / قیمت ها

بن کتاب دانشجویی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ۹۵ / بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب

پارکینگ نمایشگاه بین المللی کتاب شهر آفتاب

زمان برگزاری بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ۹۵

 

فرصت یکبار دری را می کوبد! برای از دست ندادن اخبار مشابه، مشترک شوید


Rightman.ir