۱۷:۵۴ دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷
rightman.ir
گرنت های تحصیلی داخل و خارج از کشور
خانه » گوناگون » میزان وام دانشجویی انواع تسهیلات و مبالغ وام ها نیمسال اول ۹۶-۹۵

Rightman.ir

میزان وام دانشجویی انواع تسهیلات و مبالغ وام ها نیمسال اول ۹۶-۹۵

میزان وام دانشجویی انواع تسهیلات و مبالغ وام ها نیمسال اول ۹۶-۹۵

صندوق رفاه دانشجویان تقویم تسهیلات رفاهی نیمسال اول تحصیلی ۹۶-۹۵ را به همراه فهرست انواع وام های دانشجویی بنیاد علوی اعلام کرد.

صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم همچنین میزان مبلغ وام های دانشجویی بنیاد علوی را برای پرداخت به دانشجویان روزانه و شبانه، دانشگاه های دولتی، آموزشکده ها، و دانشگاه پیام نور (مجرد ۶ میلیون ریال و متاهل ۸ میلیون ریال) اعلام کرد.

پرداخت هزینه های وام تحصیلی و وام ویژه دکتری به صورت همزمان امکان پذیر نیست.

تقویم ارائه تسهیلات دانشجویی

بر اساس تقویم تسهیلات دانشجویی، سیستم اتوماسیون فاز ۲ صندوق رفاه دانشجویان برای ثبت تقاضای تمام تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان از ۵ مهر ماه فعال شده است.

همچنین براساس این تقویم، دانشگاه‌ها باید اطلاعات دانشجویان واجد شرایط دریافت هریک از وام ها را از ۵ مهر تا ۲۲ آبان ۹۵ در سیستم اتوماسیون ثبت کنند.

همچنین دانشگاه‌ها در زمان مذکور فرصت دارند، فهرست وام را تهیه کرده و فهرست های ایجاد شده را توسط معاونت دانشجویی دانشگاه تایید کنند.

پس از اینکه معاونت های دانشجویی دانشگاه ها فهرست وام را تهیه و ارسال کردند، کارشناس های مربوطه از جمله مدیرسیستم، مدیر تسهیلات و معاون تسهیلات صندوق رفاه دانشجویی ۱۲ روز کاری پس از تایید معاونت دانشجویی، فرصت دارند که لیست های دریافتی را تایید کنند.

همچنین ارسال لیست های تایید شده به امور مالی صندوق رفاه دانشجویان جهت صدور چک تا ۱۲ روز پس از تایید و امضاء معاونت دانشجویی دانشگاه صورت می گیرد.

نکات ضروری درباره مدارک لازم وام دانشجویی

براساس تقویم تسهیلات رفاهی نیمسال اول تحصیلی ۹۶- ۹۵، مدارک لازم جهت اسکن و الصاق در پرونده دانشجویان متقاضی هریک از وام ها در بخش راهنمای تسهیلات پایگاه اطلاع رسانی صندوق خلاصه شده است و جهت تسریع در امر پرداخت باید ثبت تقاضای وام با الصاق مدارک مورد نیاز صورت پذیرد.

اعتبارات به صورت یک مرحله در هر نیمسال تحصیلی توزیع می شود و افزایش اعتبار امکان ندارد. اعتبارات وام تسهیلات تحصیلی و تسهیلات شهریه به صورت تخصیصی در سیستم اتوماسیون قابل مشاهده است. اعتبارات سایر وام ها به صورت نیمه متمرکز است.

بدیهی است که دانشگاه‌ها باید نسبت به ایجاد لیست متقاضیان اقدام کرده و براساس اعتبار موجود و مبلغ مورد تقاضا اعتبار هر دانشگاه توسط صندوق رفاه تعیین و تخصیص می یابد.

مبلغ تخصیص در وام‌های نیمه متمرکز معادل مبلغ آنها نخواهد بود. پس از بازده زمانی تعیین شده فوق الذکر، امکان ثبت وام های ضروری، ازدواج، و تسهیلات مسکن از ابتدای هر ماه به مدت ۲۰ روز میسر است پس از انقضاء مهلت اعتبار لیست وام های یاد شده تخصیص داده خواهد شد.

همچنین صندوق رفاه اعلام کرد ثبت سند تعهد اسکن و الصاق آن در سیستم اتوماسیون فاز دو الزامی است و اگر چنانکه اسکن مذکور به غیر از تصویر سند تعهد باشد تمام اطلاعات و لیست های وام متقاضیان به دانشگاه مربوطه عودت داده می شود و از پرداخت وام جلوگیری می شود.

لینک خبر

منبع: صندوق رفاه دانشجویان

اخبار مرتبط : 

ثبت نام وام دانشجویی آغاز شد

وام ازدواج دانشگاه آزاد ۲۰ میلیون تومانی تمدید مهلت مراجعه به بانک ها

افزایش وام ازدواج دانشجویی افزایش حداقلی قیمت غذا

تسهیلات سربازی وام مشاوره معافیت مالیاتی جشنواره محتوای دیجیتال

وام ودیعه مسکن دانشگاه تربیت مدرس دانشجویان متاهل ۲۲ میلیون تومان

وام های دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان رشد ۱۱۰ درصدی

قیمت ژتون غذای دانشجویی سال تحصیلی ۹۶ – ۹۵

نرخ اجاره بهای خوابگاه های متاهلی و مجردی سال تحصیلی ۹۶ – ۹۵

وام دانشجویی وزارت علوم تمدید ثبت نام انواع وام های دانشجویی

وام دکتری روزانه ماهانه ۷۰۰ هزار تومان

خوابگاه های مجوز دار اعلام اسامی

وام ۱۰۰ میلیون تومانی به دانشجویان کارآفرین

وام ودیعه مسکن دانشجویان متاهل افزایش ۲ برابر

وام دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان آغاز ثبت نام

وام دکتری فقط به دانشجویان روزانه تعلق می گیرد

وام دکتری امسال به همه متقاضیان اختصاص می یابد

وام دانشجویی افزایش وام های دانشجویی

وام دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان آغاز ثبت نام

وام

 

فرصت یکبار دری را می کوبد! برای از دست ندادن اخبار مشابه، مشترک شوید


Rightman.ir