۲:۱۶ جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
rightman.ir
گرنت های تحصیلی داخل و خارج از کشور
خانه » پایان نامه » سامانه همانندجو ایرانداک – امکان ارزیابی تشابه پایان نامه و رساله

Rightman.ir

سامانه همانندجو ایرانداک – امکان ارزیابی تشابه پایان نامه و رساله

سامانه همانندجو ایرانداک – امکان ارزیابی تشابه پایان نامه و رساله

ارزیابی تشابه پایان نامه ها با سامانه « همانندجو » امکان پذیر شد.

با راه اندازی آزمایشی سامانه « همانندجو » ، توسط پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران ( ایرانداک ) ، ارزیابی تشابه در پایان نامه ها و رساله های تحصیلات تکمیلی امکان پذیر شد.

سامانه آزمایشی « همانندجو » با پشتوانه متن کامل و در حال افزایش بیش از ۱۰۰ هزار عنوان از تازه ترین پایان نامه ها و رساله ها (۱۳۸۷-۱۳۹۳) به صورت آزمایشی مورد بهره برداری قرار گرفت.

« همانندجو » با جست و جوی خودکار در متن کامل پایان نامه ها و رساله های موجود در ایرانداک ، نوشته های همانند را بازیابی و اندازه همانندی و منبع اطلاعات همانند را نمایش می دهد.

گفتنی است، هدف از راه اندازی آزمایشی این سامانه با امکانات محدود ، افزون بر شناخت کاستی ها و برطرف کردن آنها ، آشنایی استادان با قابلیت های آن و شناخت همانند هاست.

لازم به توضیح است ، پس از اجرای آزمایشی ، قابلیت های ارزشمند دیگری در این سامانه در اختیار همه دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور قرار خواهد گرفت.

در حال حاضر ، امکان استفاده رایگان و آزمایشی این سامانه به پنج دانشگاه داده شده و نزدیک به ۲ هزار استاد از این سامانه استفاده می نمایند.

استادان معرفی شده از جانب دانشگاه ها ، برای کاربست آزمایشی این سامانه ، می توانند به نشانی  tik.irandoc.ac.ir  مراجعه و پس از ورود به سامانه ، نوشته های دانشجویان خود را بارگذاری و نتیجه را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کنند.

سامانه همانندجو ایرانداک

لینک خبر

منبع: پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران – ایرانداک

 

فرصت یکبار دری را می کوبد! برای از دست ندادن اخبار مشابه، مشترک شوید


Rightman.ir