۱۴:۵۵ پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
rightman.ir
گرنت های تحصیلی داخل و خارج از کشور
خانه » پایان نامه » سامانه ملی ثبت پایان نامه و رساله رونمایی شد

Rightman.ir

سامانه ملی ثبت پایان نامه و رساله رونمایی شد

سامانه ملی ثبت پایان نامه و رساله رونمایی شد

مراسم رونمایی از سامانه ملی ثبت پایان نامه، رساله، و پیشنهاده صبح امروز با حضور دکتر صدیقی، معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحیقات و فناوری در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران برگزار شد.

مجتبی صدیقی، معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم امروز در مراسم رونمایی از نسخه دوم سامانه ملی ثبت پایان‌نامه، رساله، و پیشنهاده در ایرانداک گفت: باید بتوانیم با استفاده از سامانه ملی ثبت پایان‌نامه و رساله و با ارتباط بیشتر صنعت و دانشگاه، به رشد کشور کمک کنیم.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم با بیان اینکه پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران از نهال به درخت تنومندی تبدیل شده است، افزود: هدف اصلی پژوهشگاه صیانت از آموزش عالی و پشتیبانی از توسعه علمی کشور است و با استفاده از ابزارهای جدید می توان ادعا کرد که کار علمی با اصالت در ایران مستقر خواهد شد و دیگر شاهد تخلف و تقلب در آموزش عالی و تولید علم نخواهیم بود.

صدیقی همچنین افزود: پژوهشگاه ها باید بیشتر از قبل معرفی شود؛ تا مسئولان، دانشجویان، فرهیختگان و عوام مردم با قابلیت ها و پتانسیل پژوهشگاه آشنا شوند.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در خصوص این سامانه ملی گفت: با استفاده از این سامانه دیگر کسی نمی‌تواند در حوزه پایان نامه‌های موجود اعلام بی خبری و بی اطلاعی کند.

وی دیگر کارکردهای این سامانه را کمک علمی به دانشجو و اساتید اعلام کرد، که از دوباره کاری در پژوهش جلوگیری به عمل می آورد.

صدیقی تاکید کرد: مجلس باید تصویب لایحه مالکیت معنوی را در اولویت قرار دهد تا ابزار قانونی برای برخورد با تخلفات و صیانت از مالکیت معنوی امور جامعه علمی کشور وجود داشته باشد.

از طریق این سامانه، دانشجویان تحصیلات تکمیلی کشور، پس از دفاع پایان‌نامه / رساله (پارسا)خود، اطلاعات را به همراه فایل‌های تمام متن آن در سامانه ثبت نموده و کدرهگیری دریافت می‌نمایند.

در ادامه، کد رهگیری ثبت شده پس از تایید دانشگاه به پایگاه اطلاعات علمی کشور به نشانی ganj.irandoc.ac.ir  اضافه خواهد شد.

در نسخه دو این سامانه، پس از ثبت پایان نامه / رساله (پارسا) توسط دانشجو، فایل تمام متن ارسالی، توسط کارشناسان ایرانداک بررسی و در صورت کامل بودن فایل ارسالی، دانشگاه می‌تواند اطلاعات تکمیل شده را تایید و دانشجو را فارغ‌التحصیل نماید.

هم‌چنین، دانشجویان تحصیلات تکمیلی کشور پس از تصویب پیشنهاده ( پروپوزال ) در دانشگاه محل تحصیل خود، اطلاعات خواسته شده در این سامانه را تکمیل و سپس کدرهگیری دریافت می‌نمایند.

لینک خبر

منبع: پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران – ایرانداک

اخبار مرتبط : 

دانلود رایگان پایان نامه فارسی ایرانداک

استخراج پایان نامه های تکراری توسط ایرانداک

سامانه همانندجو ایرانداک – امکان ارزیابی تشابه پایان نامه و رساله

نحوه سفارش پایان نامه در ایرانداک

ایرانداک

دانلود رایگان پایان نامه

دانلود رایگان مقاله

دانلود رایگان کتاب

پایان نامه

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این رابطه، به منوی لینک های ویژه ، پست جستجو، انتخاب موضوع و آموزش نوشتن پایان نامه و دیگر موارد مرتبط که پیوسته به روز رسانی می شود مراجعه کنید و یا در خبرنامه ایمیلی رایتمن ثبت نام کنید تا اخبار جدید استعلام شده در این رابطه برای شما ارسال شود.

 

فرصت یکبار دری را می کوبد! برای از دست ندادن اخبار مشابه، مشترک شوید


Rightman.ir