۶:۴۹ جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
rightman.ir
گرنت های تحصیلی داخل و خارج از کشور
خانه » دکتری » دانشجویان دکتری سالانه ۶۰ میلیون تومان تسهیلات

Rightman.ir

دانشجویان دکتری سالانه ۶۰ میلیون تومان تسهیلات

دانشجویان دکتری سالانه ۶۰ میلیون تومان تسهیلات

معاون علمی و فناوری گفت: در بسته ای حمایتی دانشجویان دکتری با انجام ۱۲ فعالیت می‌توانند سالانه ۶۰ میلیون تومان از بنیاد ملی نخبگان تسهیلات دریافت کنند.

زیرساخت های قوی دانش بنیانی برای رشد اقتصادی کشور

ستاری ادامه داد: در بخش اول یعنی نیروی انسانی ایران دارای پتانسیل فوق العاده ای است و بزرگترین سرمایه هر کشوری نیروی جوان تحصیلکرده آن است که خوشبختانه در این بخش زیرساخت های بسیار خوبی در کشور وجود دارد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه نگاه جدیدی به کار آفرینی و اشتغال در کشور ایجاد شده است گفت: نگاه لوکس و تزیینی به پژوهش باید حذف شود و این در صورتی است که پژوهش سهمی در اقتصاد داشته باشد. در این زمینه، از شخص رییس جمهوری تا سیستم اقتصادی همه به دنبال حل مشکلات این حوزه هستند. بنابراین باید اقتصاد دانش بنیان در کشور رونق بیشتری بگیرد البته زیر ساخت های قوی برای این اقتصاد در ایران وجود دارد.

توجه به جوانان تحصیلکرده و فرهنگسازی

رییس ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان در ادامه گفت:  نخستین پایه برای اقتصاد دانش بنیان، نیروی جوان تحصیلکرده است و پس از آن فرهنگ سازی در این زمینه نیاز است. از لحاظ فرهنگی نیز ایران دارای تاریخی غنی در کارآفرینی است اما متاسفانه اتکاء به پول نفت بخش مهمی از زیر ساخت های کشور در این عرصه را از بین برده است.

وی با تاکید بر اینکه باید بین جوانان اعتماد به نفس ایجاد کنیم ابراز کرد: جوانان باید بدون وابستگی به کار دولتی فعالیتی را آغاز کنند به گونه ای که باعث اشتغالزایی و کار آفرینی شوند و سهمی در  ایجاد ارزش افزوده کشور داشته باشند. تلاش در ایجاد محیط کسب و کار با همان قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در همین راستا است.

سهم قابل توجه شرکت های دانش بنیان در اقتصاد کشور

نایب رئیس هیئت امنای صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اینکه شرکت های دانش بنیان با فعالیت خود سهم قابل توجهی در اقتصاد کشور دارند عنوان کرد: در حال حاضر فعالیت شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها نتیجه ایجاد این محیط کسب و کار است به گونه ای که انتظار داریم تا پایان سال جاری فروش این شرکت ها به ۳۰ هزار میلیارد تومان برسد.

ستاری با بیان اینکه ورود بخش خصوصی به پژوهش های تجاری باعث رونق این بخش می شود گفت: در حال حاضر شرکت های دانش بنیان فروش سالیانه ۳ تا ۵ هزار میلیارد تومان دارند بنابراین انتظار داریم در سال های آینده این شرکت ها همچون شرکت های پتروشیمی و  فولاد جزء شرکت های بزرگ ایران شوند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به ضرورت ایجاد زیست بوم دانش بنیان در کشور گفت: باید زیست بوم دانش بنیان و کارآفرینی در کشور بیش از این توسعه پیدا کند زیرا توسعه پژوهش های تجاری در قالب این حمایت ها رخ می‌دهد.

اولویت سرمایه گذاری بر روی پژوهش های مرز دانش

رییس بنیاد ملی نخبگان در بخش بعدی سخنان خود پژوهش و تحقیقات مرز دانش را از حوزه های ایجاد اقتدار کشور دانست و گفت: دولت باید بر روی پژوهش های مرز دانش سرمایه گذاری کند و با تاکید بر روی آن بودجه اختصاص یافته را افزایش دهیم. همچنین در علوم جدیدی همچون فناوری بیو و نانو و علوم شناختی باید بودجه مناسبی اختصاص دهیم زیرا در آینده فناوریهای مرتبط با این حوزه ها نقش مهمی در پیشرفت کشور دارند. البته علوم بین رشته ای و فناوری های همگرا نیز باید در کشور توسعه بیشتری پیدا کند علت اینکه در بحث هایی همچون تجهیزات پزشکی برخی مشکلات وجود دارد عدم توسعه این علوم است.

رییس هیئت امنای صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور، با بیان اینکه دانشگاه نباید به پول دولت وابسته باشد گفت: سرمایه گذاری های دانشگاه باید از محل پژوهش های اساسی و دانشجویان آن باشد و این جهت گیری ها در هیئت علمی مورد توجه قرار گیرد.

ستاری  با اشاره به ارائه تسهیلات از سوی بنیاد ملی نخبگان به دانشجویان گفت: در بسته ای حمایتی دانشجویان دکتری با انجام ۱۲ فعالیت می‌توانند سالانه ۶۰ میلیون تومان از بنیاد ملی نخبگان تسهیلات دریافت کنند.

براساس این گزارش، در بخش دیگری از این مراسم، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و محمدعلی برخورداری بافقی رییس دانشگاه علم و صنعت ایران از دستاوردهای علمی و فناوری اساتید این دانشگاه بازدید کردند. در پایان نیز از اساتید برگزیده دانشگاه علم و صنعت ایران با حضور ستاری، تقدیر شد.

لینک خبر

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

اخبار مرتبط :

دکتری بدون آزمون استعداد درخشان دانشگاه صنعتی خواجه نصیر نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۶-۹۵

دکتری بدون آزمون استعداد درخشان دانشگاه معارف اسلامی

ثبت نام آزمون دکتری ۹۶ اطلاعیه مشترک سازمان سنجش و دانشگاه آزاد

آزمون دکتری ۹۶ تمدید مهلت ثبت نام اصلاحیه دفترچه راهنمای ثبت نام

جایزه علیمحمدی رساله های برتر فیزیک هفتمین دوره

ثبت شرکت دانش بنیان

دانش بنیان

انواع شرکت های دانش بنیان

بورس شرکت های دانش بنیان

ثبت پتنت شرکت های دانش بنیان پرداخت ۹۰ درصد هزینه

بورس شرکت های دانش بنیان تابلو اختصاصی در بازار بورس

اظهارنامه مالیاتی شرکت های دانش بنیان

شرکت های دانش بنیان تسهیلات گمرک

معافیت ضریب حق بیمه قرارداد های شرکت های دانش بنیان حمایت سازمان تامین اجتماعی

تسهیلات نظام وظیفه فعالان شرکت های دانش بنیان

تسهیلات نظام وظیفه

آیین نامه تاسیس شرکت دانش بنیان ابلاغ شد

شرکت های دانش بنیان امکان فعالیت در اماکن مسکونی

معافیت مالیاتی شرکت های دانش بنیان

تسهیلات گمرکی شرکت های دانش بنیان

قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان

بورس شرکت های دانش بنیان

فن بازار محصولات دانش بنیان حوزه سلامت

حمایت تسهیلات شرکت دانش بنیان

محصولات دانش بنیان کریدور خدمات صادرات محصولات دانش بنیان

تسهیلات طرح‌ شرکت های دانش بنیان فناور برای انتقال فناوری‌ از خارج از کشور

محدودیت فاصله از شهرهای بزرگ برای شرکت های دانش بنیان وجود ندارد

لینک های ویژه مرتبط با دانش بنیان

فرصت یکبار دری را می کوبد! برای از دست ندادن اخبار مشابه، مشترک شوید


Rightman.ir