۱۰:۲۹ سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
rightman.ir
گرنت های تحصیلی داخل و خارج از کشور
خانه » جذب هیات علمی » جذب هیات علمی شورای عالی انقلاب فرهنگی

Rightman.ir

جذب هیات علمی شورای عالی انقلاب فرهنگی

جذب هیات علمی شورای عالی انقلاب فرهنگی

جلسه ۱۷۸ هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر محمد علی کی نژاد در محل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه که دکتر قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی نیز در آن حضور داشت؛ وی گفت: باید مشکل کمبود ردیف استخدامی اعضای هیئت علمی بر طرف شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه افزود: ما پیشنهاد می کنیم اعضای هیئت علمی که در مناطق کمتر برخوردار جذب شده‌اند، بتوانند پس از یک دوره معین، ادامه خدمت خود را در دانشگاه‌های علوم پزشکی دیگر انجام دهند.وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: ما پیشنهاد می کنیم اعضای هیئت علمی که در مناطق کمتر برخوردار جذب شده‌اند، بتوانند پس از یک دوره معین، ادامه خدمت خود را در دانشگاه های علوم پزشکی دیگر انجام دهند

دکتر قاضی زاده هاشمی همچنین در باره تعداد مواد آموزشی نیز گفت: در بخش بالینی باید در تعدادی از بیمارستان‌ها این مواد آموزشی موزشثمکاهش یابد و از نظر دریافت‌ها هم باید مشوق‌هایی در نظر گرفته شود.

پس از سخنان وزیر بهداشت و در ادامه جلسه، رئیس هیئت مرکزی جذب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ از روند جذب اعضای هیات علمی در این وزارتخانه گزارشی ارائه کرد.

وی در این گزارش گفت: تعداد کل هیئت علمی جذب شده در وزارت بهداشت تا سال ۱۳۹۵ به ۱۶ هزار و ۸۶۳ نفر بالغ می شود؛ که بر اساس این آمار نسبت دانشجوی بالینی به هیئت علمی بالینی ۱ به ۱۸ و در کل ۱ به ۱۱ است.

رئیس هیئت مرکزی جذب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: در وزارت بهداشت به جذب ۱۰ هزار عضو هیات علمی دیگر نیاز است و برای رفع این نیاز ۶ هزار عضو هیئت علمی در حال جذب هستند که ۵ هزار نفر از این تعداد بر اساس مجوزهای مربوط به سال های قبل در حال جذب می باشند.

در ادامه جلسه ۱۷۸ هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، پس از تاکید اعضاء بر نظارت الکترونیکی هیئت عالی جذب بر عملکرد هیئت‌های اجرایی، دبیر هیئت عالی جذب و روسای هیئت‌های مرکزی جذب وزارتخانه‌های علوم و بهداشت به بیان نظرات خود در این زمینه پرداختند.

پس از بحث و بررسی اعضاء پیرامون این موضوع، مقرر شد با تشکیل یک هیئت ۵ نفره توسط هیئت‌های مرکزی جذب این دو وزارتخانه، عملکرد دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی مورد نظارت و بررسی قرار گیرد و گزارش این بررسی‌ها به هیئت عالی جذب ارائه شود.

در ادامه جلسه نیز اعضای هیئت عالی جذب به منظور ساماندهی اعضای هیئت علمی حق التدریس، که بعضا تعداد زیادی واحد درسی در یک دانشگاه را تدریس می‌کنند، بر لزوم تصویب یک مصوبه در این زمینه توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کردند.

در پایان این جلسه، تعدادی از اعضای هیئت‌های اجرایی و کارگروه صلاحیت عمومی دانشگاه‌های تربیت دبیر شهید رجائی، صنعتی نوشیروانی بابل، صنعتی همدان، علوم پایه دامغان، گنبد کاووس، علوم پزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران، علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند، علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی ، علوم بهزیستی و توان بخشی ، جامعه المصطفی (ص) العالمیه و دانشگاه آزاد خوزستان تأیید صلاحیت شدند.

لینک خبر

منبع: شورای عالی انقلاب فرهنگی

اخبار مرتبط :

جذب هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز رشته های بالینی

جذب هیات علمی وزارت بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی فراخوان دوم

جذب هیات علمی معارف در دانشگاه ها آخرین مهلت ثبت نام

جذب هیات علمی دانشگاه آزاد زمان فراخوان

آیین نامه ارتقای اعضای هیات علمی دانشگاه های پزشکی ابلاغ شد

هیات علمی دانشگاه تهران تغییر نحوه ترفیع

جذب هیات‌ علمی برگزاری آزمون روانشناسی

آیین نامه ارتقای اعضای هیات علمی ابلاغ آیین نامه جدید

تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی قراردادی دانشگاه های کشور

جذب هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بازنگری مصوبه

اعضای هیات علمی تمام وقت ممنوعیت قرارداد همکاری تمام وقت یا نیمه وقت با سایر دستگاه ها

افزایش حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه ها موسسات آموزش عالی

ویزا کارت اعضای هیات علمی / افزایش وام اعضای هیات علمی

دانشجویان نمونه اولویت جذب هیات علمی / ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات راه اندازی شرکت های دانش بنیان

جذب هیات علمی

 

فرصت یکبار دری را می کوبد! برای از دست ندادن اخبار مشابه، مشترک شوید


Rightman.ir