۱:۴۸ دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
rightman.ir
گرنت های تحصیلی داخل و خارج از کشور
خانه » جذب هیات علمی » جذب هیات علمی دانشگاه آزاد حوزه پزشکی طی ۳ سال

Rightman.ir

جذب هیات علمی دانشگاه آزاد حوزه پزشکی طی ۳ سال

جذب هیات علمی دانشگاه آزاد حوزه پزشکی طی ۳ سال

دکتر سیدعلی ابطحی معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در نهمین نشست هماهنگی و پایش امور استان ها به ارائه گزارشی از فعالیت ها و برنامه های حوزه متبوع خود پرداخت.

دکتر ابطحی با بیان اینکه در دوره مدیریت جدید تحولات چشمگیری در سطوح مختلف دانشگاه ازجمله حوزه پزشکی اتفاق افتاده، گفت: معاونت علوم پزشکی با تعداد مختصری نیرو فعالیت می کرد که در دوره جدید مدیریتی دانشگاه، حوزه علوم پزشکی تشکیل و توانسته به دستاوردهای مطلوبی برسد.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه بهترین روش در مدیریت و برنامه ریزی، شناخت از وضع موجود است، اظهار داشت: کمبود هیات علمی، فقدان مراکز توسعه آموزش در واحد (EDO)، فقدان مراکز مهارت های بالینی یا امکان برگزاری امتحانات آسکی، عدم توجه به ایجاد مراکز تحقیقاتی، لزوم توانمندسازی اعضاء هیات علمی، توسعه ناکافی در رشته های ارشد و تحصیلات تکمیلی از جمله مواردی بودند که نیاز به توجه داشتند و خوشبختانه امروز، پس از گذشت سه سال، تغییرات مثبتی در زمینه های مذکور به وجود آمده است.

دکتر ابطحی افزود: در همین راستا برنامه ارزشیابی درونی واحدها در دستورکار قرار گرفت و براساس آن برنامه ریزی های لازم صورت گرفت.

وی به وضعیت هیات علمی در حوزه متبوع خود اشاره کرد و گفت: در سال ۹۲ دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه پزشکی ۱۱۰۰ عضو هیات علمی داشت که طی ۳ سال گذشته ۵۰۰ عضو جدید جذب شده اند و این رقم امروز به ۱۶۰۰ عضو هیات علمی رسیده است و این روند همچنان ادامه دارد.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: خوشبختانه ۷ بیمارستان دانشگاه آزاد اسلامی از نظر اعتباربخشی رتبه درجه یک گرفتند که این موضوع نشان‌دهنده ارتقای کیفی و رساندن بیمارستان‌های دانشگاه به سطح انتظار مردم است.

ابطحی به تشریح برنامه‌های این معاونت پرداخت و گفت: توسعه کیفی در آموزش، جذب هیات علمی، توانمند‌سازی هیات علمی، طرح درس در گروه‌های آموزشی ازجمله برنامه های معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی است.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به دیگر اقدامات پزشکی این دانشگاه اشاره کرد و گفت: راه اندازی ۵۰ مرکز EDO، راه اندازی ۵۰ مرکز مهارت بالینی، برگزاری المپیاد پزشکی، برگزاری امتحانات علوم پایه و پیش کارورزی، کسب مجوز ایجاد ۸۰ رشته جدید، ایجاد رشته های ارشد در بسیاری از واحدها، اخذ مجوز PhD پرستاری و PhD بافت در واحد پزشکی تهران، اخذ مجوز دستیاری تخصصی داخلی در بیمارستان های بوعلی و امیرالمومنین (ع) تهران، اخذ مجوز جذب دانشجوی خارجی در واحدهای دارای شرایط و امکانات، ایجاد رشته دکترای حرفه ای پزشکی در واحد کرمان، دکترای حرفه ای داروسازی در آمل، دکترای حرفه ای دندانپزشکی در بروجرد و تبریز و پیگیری در جهت اخذ مجوز دکترای حرفه ای دندانپزشکی برای دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری و دکترای حرفه ای داروسازی برای واحد اراک… از دیگر اقدامات حوزه پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی است.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: ۲۶ فارغ التحصیل پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با قرار گرفتن در جمع ۲٫۵ درصد برتر فارغ التحصیلان این رشته، مستقیماً و بدون گذراندن طرح وارد مقاطع تخصصی شدند و از این حیث دانشگاه آزاد اسلامی رتبه اول را در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور به دست آورده است. این در حالی است که در سال ۹۲ تنها یک نفر جزو ۲٫۵درصد قرار گرفته بود و این دلیل پیشرفت قابل ملاحظه ای را در توسعه آموزش در حوزه علوم پزشکی است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۵ مرکز تحقیقاتی فعال در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد، گفت: ارتقای آموزشی اصلی ترین برنامه این معاونت بوده است.

دکتر ابطحی به انعقاد تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اشاره کرد و گفت: این تفاهم نامه در خصوص همکاری مراکز آمایشی دانشگاه علوم پزشکی با دانشگاه آزاد اسلامی به امضاء وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و جناب آقای دکتر میرزاده، ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی رسیده است. از جمله مفاد این تفاهم نامه، استفاده از اعضای هیات علمی دانشگاههای علوم پزشکی، ارتقای کیفیت آموزش و نیز توسعه رشته های پزشکی و بین رشته ای بر اساس طرح آمایش سرزمینی دانشگاه هاست.

وی در پایان اظهار داشت: ادعایی نیست که همه مشکلات مرتفع شده، هنوز چالش هایی داریم. بعضی از واحدها با کمبود هیات علمی مواجه می باشند که توصیه اینجانب به روسای واحدهای مجری علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اینست که با دقت مشکلات نظارتی این واحدها پیگیری و در رفع آنها دستور صادر کنند.

لینک خبر

منبع: دانشگاه آزاد اسلامی

اخبار مرتبط :

ممنوعیت تدریس اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد فاقد کد شناسه تدریس – ۱۵ دی

جذب هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کاشان مراکز تحقیقاتی علوم تشریح و تروما – ۲۰ دی 

جذب هیات علمی دانشگاه آزاد رشته های غیر پزشکی اطلاعیه

جذب هیات علمی آموزشکده فنی و مهندسی ثامن الحجج (ع) مشهد حق التدریس

شروط جذب مدرس دانشگاه علمی کاربردی

جذب هیات علمی دانشگاه آزاد واحد شوشتر

فراخوان جذب معلمان مربیان اساتید قرآنی

جذب هیات علمی دانشگاه آزاد علوم پزشکی از اوایل آذر

اتمام فرایند جذب هیات علمی فراخوان شهریور ۹۵ در دانشگاه ها

جذب هیات علمی وزارت علوم زمانبندی فراخوان شهریور ۹۵

جذب اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد آذر ماه ۹۵

جذب هیات علمی دانشگاه علمی کاربردی ۵۰ هزار مدرس متقاضی تدریس

سقف تدریس اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد بخشنامه (موظف و حق التدریس)

جذب هیات علمی مربی دانشگاه تهران رشته های خاص

جذب هیات علمی دانشگاه آزاد زمان اعلام

اساتید حق التدریس دانشگاه آزاد عدم امکان تدریس از ترم بعد بدون کد شناسه

سامانه جذب هیات علمی وزارت علوم و دانشگاه آزاد مرتبط می شوند

اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد ابلاغ شیوه نامه معادل سازی ساعت موظفی تدریس

جذب هیات علمی دانشگاه آزاد بخشنامه ایثارگران

جذب هیات علمی شورای عالی انقلاب فرهنگی

جذب هیات علمی وزارت بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی فراخوان دوم

جذب هیات علمی دانشگاه آزاد زمان فراخوان

آیین نامه ارتقای اعضای هیات علمی دانشگاه های پزشکی ابلاغ شد

هیات علمی دانشگاه تهران تغییر نحوه ترفیع

جذب هیات‌ علمی برگزاری آزمون روانشناسی

آیین نامه ارتقای اعضای هیات علمی ابلاغ آیین نامه جدید

تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی قراردادی دانشگاه های کشور

ویزا کارت اعضای هیات علمی / افزایش وام اعضای هیات علمی

دانشجویان نمونه اولویت جذب هیات علمی / ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات راه اندازی شرکت های دانش بنیان

جذب هیات علمی

 

فرصت یکبار دری را می کوبد! برای از دست ندادن اخبار مشابه، مشترک شوید


Rightman.ir