۱۴:۰۶ دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
rightman.ir
گرنت های تحصیلی داخل و خارج از کشور
خانه » گوناگون » تسهیلات دانشجویان ایرانی مقیم خارج جهت ادامه تحصیل در کشور

Rightman.ir

تسهیلات دانشجویان ایرانی مقیم خارج جهت ادامه تحصیل در کشور

تسهیلات دانشجویان ایرانی مقیم خارج جهت ادامه تحصیل در کشور

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از جزئیات تسهیلاتی که به دانشجویان ایرانی مقیم خارج از کشور که به صورت مشروط تعلق می گیرد خبر داد.

ذوالفقار یزدان مهر رییس صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم گفت: در هیات امنای اخیر صندوق تصویب شد که دانشجویان دکتری خارج از کشور که مشروط به انتقال ( به دانشگاه های داخل ) باشند، هر ترم دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به آنها وام قرض الحسنه تعلق گیرد.

وی افزود: درواقع اینگونه دانشجویان ایرانی خارج از کشور می توانند از تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم بهره مند شوند.

یزدان مهر با بیان اینکه این تسهیلات بعد از فارغ التحصیلی در اقساط بلند مدت باز پرداخت می شود، اظهار داشت: دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد هم یک میلیون و۲۰۰ هزار تومان وام قرض الحسنه دریافت می کنند و بعد از فارغ التحصیلی در اقساط بلند مدت باید پرداخت کنند.

به گفته رییس صندوق رفاه دانشجویی مصوبه اخیر در راستای برگشت به داخل برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی تعیین شده و تلاش می کند دانشجویان ایرانی مقیم خارج را به تحصیل در داخل کشور تشویق کند.

رییس صندوق رفاه دانشجویی با اشاره به برنامه‌های این صندوق برای اعطای تسهیلات به دانشجویان در سال ۹۵ گفت: هدفمندی یارانه های دانشجویی و ارتقای فرهنگی صرفه جویی نیز در جهت کمک به رشد توسعه علمی کشور از دیگر برنامه های صندوق رفاه است.

لینک خبر

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

فرصت یکبار دری را می کوبد! برای از دست ندادن اخبار مشابه، مشترک شوید


Rightman.ir