۶:۴۸ شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸
rightman.ir
گرنت های تحصیلی داخل و خارج از کشور
خانه » تجربیات » بلاک تبلیغات نامناسب و ناقض استاندارد وب توسط گوگل کروم

Rightman.ir

بلاک تبلیغات نامناسب و ناقض استاندارد وب توسط گوگل کروم

بلاک تبلیغات نامناسب و ناقض استاندارد وب توسط گوگل کروم

اگر تا امروز از مزاحمت تبلیغات بسیار نامناسب و آزاردهنده برخی از وب سایت ها خسته شده اید و تحمل کرده اید خبری خوش به شما می دهم گوگل امروز خبر داد که برای کاربران گوگل کروم هر نوع تبلیغی که از دید توسعه دهنده های گوگل و استانداردهای وب نامناسب و آزار دهنده محسوب شود به زودی بلاک خواهد کرد. البته در تنظیمات کروم این امکان در حال حاضر موجود است که می توانید پاپ آپ را برای همه یا سایت های خاص مسدود کنید اما ظاهرا تعداد سایت های اینچنینی و شکایت کاربران آنقدر بوده که گوگل را مجبور به واکنش جدی و ملاحظاتی جدید کرده است. دستشون درد نکنه! گوگل این اقدام را در راستای احترام به حقوق کاربران سایت ها و کاربران گوگل کروم انجام می دهد و تنها تبلیغاتی که استاندارد های وب را نقض کنند را بلاک خواهد کرد. گوگل ابتدا هر سایت را بررسی می کند سپس به مدیر سایت موارد نقض استانداردهای وب را اطلاع می دهد و هر سایت برای حذف آن موارد تبلیغات نامناسب ۳۰ روز فرصت دارد.

با آپدیت جدید کروم ( راهنمای آپدیت گوگل کروم)‌ در نسخه دسکتاپ به تدریج دیگر هیچ تبلیغ پاپ آپی ( مانند باز شدن یک صفحه جدید با کلیک روی دکمه) باز نخواهد شد. تبلیغات بزرگ ثابت در صفحه ( که با اسکرول از بین نمی روند)  هم بلاک خواهند شد. پخش فیلم و صدا بصورت اتوماتیک بعد از باز شدن یک صفحه از سایت هم مشمول این بلوکه شدن خواهد شد. و همچنین تبلیغاتی که با شمارش معکوس قبل از مشاهده صفحه اصلی وب نمایش داده می شوند بلاک خواهد شد.

برخورد جدی گوگل کروم با این دست تبلیغات مزاحم در نسخه دسکتاپ خلاصه نمی شود و در نسخه موبایل بسیار برخورد خشن تر و با حساسیت بیشتر دنبال می شود. در کنار اعمال موارد نسخه دسکتاپ در نسخه موبایل تبلیغات فلش و متحرک و حجیم و صفحه کامل هم در نسخه موبایل مسدود خواهند شد.

در حال حاضر اگر از طریق دسکتاپ و گوگل کروم می خواهید تبلیغات پاپ آپ را حذف کنید به این آدرس chrome://settings/content/popups بروید  اگر برای کروم در نسخه های گوشی اندروید و یا آیفون و آیپد دنبال چاره هستید از این راهنما برای اندروید و این راهنما برای آیفون و آیپد استفاده کنید.

بنابراین اتفاق بسیار مبارک- به زودی از شر هر نوع تبلیغ مزاحم در صفحات وب که با گوگل کروم باز شود رها خواهیم شد!

نیازی به گفتن نیست اما یکی از دلایل درج تبلیغات ثابت و غیر مزاحم و اجتناب از پذیرش تبلیغات مزاحم و پاپ آپ در رایتمن احترام به حقوق شما مخاطب گرامی در رایتمن بوده است. امروز که می بینیم گوگل نیز رویه ما را تایید و همراهی می کند از انتخابی که کردیم خوشحالیم!

منبع: لینک

اخبار مرتبط

بوک مارک گروهی همه صفحات باز گوگل کروم تنها با سه کلیک

افزونه گوگل کروم تلگرام

حرکت سریع بین تعداد زیادی تب باز شده در بروزر کروم

تغییر استایل بوک مارک کروم

به روز رسانی گوگل کروم در ۳ ثانیه – راهنمای آپدیت کروم

جایزه گوگل کروم برای کشف حفره های امنیتی کروم

درج لینک صفحه در حال مشاهده در متن جیمیل تنها با یک کلیک در گوگل کروم

جیمیل را پیشفرض ارسال کننده ایمیل در گوگل کروم کنید

چگونه اسپم دریافت نکنیم

چگونه فقط با یک آدرس جیمیل اسپم دریافت نکنیم

انصراف از ارسال ایمیل تا سی ثانیه بعد از ارسال در جیمیل

جستجوی کلمه در صفحات وب

سایر تجربیات

فرصت یکبار دری را می کوبد! برای از دست ندادن اخبار مشابه، مشترک شوید


Rightman.ir

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*