۲۱:۵۶ دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷
rightman.ir
گرنت های تحصیلی داخل و خارج از کشور
خانه » تجربیات » انتظار ها از دانشجوی کارشناسی ارشد

Rightman.ir

انتظار ها از دانشجوی کارشناسی ارشد

انتظار ها از دانشجوی کارشناسی ارشد

سخت کوش و دارای پشتکار باشد

انگیزه کافی معنوی یا مالی برای انجام کارهای پژوهشی بصورت تمام وقت داشته باشد – این انگیزه می تواند توسط استاد راهنما تقویت شود.

مشکلات را مسکوت نگذارد، هرگاه به مشکلی برخورد کرد با سماجت تمام در جهت رفع آن تلاش کند. با استاد خود مشورت کند، از متخصصین مشورت بگیرد، مقالات را بررسی کند و آرام و قرار نداشته باشد تا مشکل بر طرف شود. توضیحات بیشتر

–  نحوه نوشتن پروپوزال و گزارش تحقیقاتی را از استاد راهنمای خود فراگیرد.

اصول اولیه نوشتن مقاله فارسی و لاتین را از استاد راهنمای خود فراگیرد.

– با شرکت در جلسات هفتگی استاد راهنما با دانشجویان، چگونگی ایده پردازی در حوزه کاری خود را فراگیرد – این امر مستلزم این است که استاد راهنما چنین جلسات هفتگی را برای جمع دانشجویانی که سرپرست پایان نامه آنهاست داشته باشد. (نمونه)

– مهارت مواجهه انفرادی با چالش ها و همچنین حل آنها در قالب کار گروهی را از استاد راهنمای خود فراگیرد.

– به جنبه های پایه، اساسی، تاریخچه و سابقه موضوع تز خود از طریق تحقیق در بین مقالات و پایان نامه های منتشر شده مسلط باشد، لازمه آن سهولت دسترسی به مقالات و پایان نامه های دانشگاهی است

روش تحقیق و جستجو را فراگیرد.

– با شرکت در کارگاه های مرتبط، با نرم افزارهای تخصصی رشته خود آشنا شود و حداقل به یک یا دو مورد مسلط شود. اگرچه امروزه در سطح وب آموزش ها و ویدیو های تخصصی زیادی در هر عنوان پیدا می شود.

مهارت های آی تی نظیر جستجو در اینترنت، کار با نرم افزارهای پایان نامه نویسی و گزارش نویسی را فراگیرد. آموزش پایان نامه نویسی

به زبان انگلیسی در بخش نوشتاری و درک مطلب مسلط شود – به عنوان یک معیار، در امریکا نمره ۹۰ از ۱۲۰ در آزمون تافل (نوشتاری، درک مطلب، شنیداری، سخنوری) ملاک قابل قبولی برای پذیرش یک دانشجوی تحصیلات تکمیلی می باشد. کسب این نمره تلاش مستمر می خواهد و دست یافتنی است.

– انتظار چاپ مقاله از دانشجوی ارشد نیست، اما  اگر مقاله هم داشته باشد بسیار برای آینده دانشجو خوب خواهد بود. به شرطی که استاد راهنما حقوق دانشجو را در ترتیب نام نویسندگان رعایت کند.

منبع: تجربه مدیران رایتمن

اخبار مرتبط:

طریقه دریافت بازخورد از استاد راهنما

چگونه آموزش دهیم

آموزش پایان نامه نویسی

سایر تجربیات مدیران رایتمن

چگونه یک دفاع موفق و کامل از پایان نامه داشته باشیم

نوشتن مقاله کنفرانس و مجله انگلیسی بر اساس template مطابق استاندارد های کنفرانس های بین المللی

جستجو، انتخاب موضوع و آموزش نوشتن پایان نامه و دیگر موارد مرتبط

 

فرصت یکبار دری را می کوبد! برای از دست ندادن اخبار مشابه، مشترک شوید


Rightman.ir