۱۳:۱۵ جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷
rightman.ir
گرنت های تحصیلی داخل و خارج از کشور
خانه » گوناگون » آئین نامه ارزشیابی مدارک تحصیلی خارج از کشور – وزارت بهداشت – حذف تبصره گذراندن واحدهای تکمیلی در صورت عدم تطابق واحدها

Rightman.ir

آئین نامه ارزشیابی مدارک تحصیلی خارج از کشور – وزارت بهداشت – حذف تبصره گذراندن واحدهای تکمیلی در صورت عدم تطابق واحدها

آیین نامه ارزشیابی مدارک تحصیلی خارج از کشور – وزارت بهداشت – حذف تبصره بند گذراندن واحدهای تکمیلی در صورت عدم تطابق واحدها

حذف تبصره بند ۴-۳ آیین نامه ارزشیابی مدارک تحصیلی خارج از کشور (مصوب ۱۲/ ۰۵/ ۱۳۸۸) 

به استناد مصوبه 31 خرداد ماه 93 شورای عالی ارزشیابی، تبصره بند 4-3 آیین نامه ارزشیابی مدارک خارج از کشور (مصوب 12 مردادماه سال 88، مبنی بر اینکه در صورت عدم تطابق واحدها، متقاضیان ارزشیابی مدارک می توانند بطور داوطلبانه در واحدهای دانشگاه بین الملل، واحدهای تکمیلی مورد نیازشان را بگذرانند) حذف شد.

بر این اساس، به هیچ عنوان امکان احراز شرط تطابق 80 درصد طول دوره و محتوا پس از فراغت از تحصیل در دانشگاه های داخل میسر نیست و متقاضیان باید قبل از شروع به تحصیل در خارج از کشور، از احراز این شرط اطمینان حاصل کنند.

همچنین در اطلاعیه دیگری به کلیه متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور تاکید کرده است که کوتاهی فرد در کسب اطلاعات لازم، متقاضی را از اجرای ضوابط و مقررات معاف نمی کند.

در این اطلاعیه یادآور شده است: نظر به اینکه مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت، به عنوان مرجع رسمی اطلاع رسانی در خصوص ضوابط و مقررات ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی از کشور است و آیین نامه ارزشیابی مدارک تحصیلی و دانشگاه های مورد تائید وزارت متبوع و آخرین تغییرات آن در سایت این مرکز اطلاع رسانی می شود.

بر این اساس، کلیه متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور، قبل از عزیمت و شروع به تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور، ملزم به کسب اطلاعات در خصوص آخرین ضوابط و مصوبات بر اساس تاریخ شروع به تحصیل خود، اعم از اعتبار دانشگاه محل تحصیل، مدارک پیش نیاز، وجود تطابق طول دوره و محتوا و… هستند.

با توجه به انتشار قوانین و مقررات در سایت این مرکز، علم به قوانین، مفروض تلقی شده و کوتاهی فرد در کسب اطلاعات لازم، متقاضی را از اجرای ضوابط و مقررات معاف نمی کند و ادعای بی اطلاعی از ضوابط در ارائه هر گونه خدمت اعم از ارائه تسهیلات و ارزشیابی مدارک و…. پذیرفته و مسموع نخواهد بود.

آئین نامه ارزشیابی مدارک تحصیلی خارج از کشور وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

لینک اطلاعیه حذف تبصره بند ۴-۳ آیین نامه ارزشیابی مدارک تحصیلی خارج از کشور (مصوب ۱۲/ ۰۵/ ۱۳۸۸)

لینک اطلاعیه دوم

منبع: مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این رابطه به منوی لینک های ویژه که پیوسته به روز رسانی می شود مراجعه کنید و یا در خبرنامه ایمیلی رایتمن ثبت نام کنید تا اخبار جدید استعلام شده در این رابطه برای شما ارسال شود.

فرصت یکبار دری را می کوبد! برای از دست ندادن اخبار مشابه، مشترک شوید


Rightman.ir

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*